SPIN

Referendum w sprawie aquaparku przy Wojskowej niczego nie zmieni

redakcja sobota, 14 listopada 2009, 19:07 Aktualnie, Wydarzenia

Nawet jeśli do niego dojdzie, wynik nie będzie miał znaczenia – powiedział Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec poproszony o komentarz w tej sprawie. – Taka inicjatywa nie ma mocy wiążącej – dodał. – A poza tym robi miastu zły klimat.

Siedleccy radni przyjęli już plan budżetu na rok 2010. To w nim jest wyraźny zapis o sprzedaży działki w centrum miasta.  Wiadome jest także, iż władze już dawno, choć na razie tylko wirtualnie, te pieniądze  wydały.

– Od początku mówiliśmy, że chcemy sprzedać teren po byłym stadionie – usłyszeliśmy od prezydenta. – Mówiliśmy, że chcemy dostać za niego jak najwięcej pieniędzy, bo to miała być nasza skarbonka.

– Nie ukrywajmy, nikt nie kupi od nas za  trzydzieści milionów, a tyle mniej więcej chcemy  dostać, placu pod budowę aquaparku – dołączył Mariusz Dobijański, przewodniczący Rady Miasta.

Przypomnijmy, kwota ze sprzedaży terenu przy ul. Wojskowej, ma zasilić konto na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki na Błoniach. To właśnie tam ma powstać aquapark. W przyszłym roku ma być gotowa jego dokumentacja.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?