SPIN

Budżet na 2010 r. przyjęty

redakcja piątek, 18 grudnia 2009, 14:43 Siedlce, Wydarzenia
To dobry budżet miasta - powiedział Wojciech Kudelski fot.AB

To dobry budżet miasta - powiedział Wojciech Kudelski fot.AB

– Jest to bardzo odważny budżet, a takie pieniądze tworzą wyzwania – powiedział Kazimierz Paryła, skarbnik Urzędu Miasta. – Skutki tak wielkich pieniędzy są trudne do przewidzenia, ale trzeba mieć odwagę się z nimi zmierzyć. Ja jestem w tej sprawie optymistą – dodaje.

A budżet na rok 2010 jest rekordowy. Planowane dochody to 413 mln zł, a wydatki 452 mln zł. Ten punkt na Sesji Rady Miasta był bardzo długo rozpatrywany. Radni stawiali bardzo dużo pytań, mówili o swoich wątpliwościach. Jednak głosowanie było właściwie jednomyślne. 19 radnych za i tylko 3 się wstrzymało. Nikt nie zagłosował przeciwko takiemu budżetowi.

– To dobry budżet miasta, dziękuję  – powiedział po głosowaniu Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec.

Najważniejsze dla miasta są inwestycje, na które przeznaczonych będzie aż 180 mln zł. Nie zapomniano także o drogach (86 mln zł.), ani o inwestycjach oświatowych (24 mln zł). Dokładając pieniądze na sport i kulturę mamy nadzieję, że nasze miasto już niedługo będzie perełką Mazowsza.

ab


Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?