SPIN

Spotkanie opłatkowe „Dzielmy się Dobrem”

redakcja niedziela, 20 grudnia 2009, 13:35 Aktualnie, Wydarzenia

Temperatura jest tak niska, że w żywej bożonarodzeniowej szopce zostały tylko… kozy. Mimo wszystko na głównym placu w mieście, są jeszcze tłumy siedlczan.

Już od początku, czyli od godz. 11. impreza zaczęła przyciągać całe rodziny. Pośrodku Placu Gen. Wł. Sikorskiego, zapłonęło ognisko Związku Harcerstwa Polskiego. Na niewielkiej scenie odbywały się konkursy w kolędowaniu. Odważni, za swoje występy, dostali skromne upominki w postaci kubków z logiem miasta.

Tuż po południu na miejsce dotarli: Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec a także wiceprezydenci: Marta Sosnowska i Jarosław Głowacki. Opłatkiem z przybyłymi podzielił się również Zbigniew Kiernikowski, biskup siedlecki. Ok. godz. 12.30 odbyły się degustacje tradycyjnych, świątecznych potraw.

Spotkanie opłatkowe zorganizowali: Urząd Miasta Siedlce, Kuria Diecezjalna Siedlecka, Fundacja PRO-BONO, Centrum Kultury i Sztuki, ZHP Hufiec „Podlasie”, SHK „Zawisza”, parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, I LO im. B. Prusa, ZSP nr 4 im. Kazimierza Wielkiego i Caritas Diecezji Siedleckiej.

bg

Tak bawili się mieszkańcy naszego miasta… Mimo niemal minus 18 stopni Celsjusza.

httpv://www.youtube.com/watch?v=wo_GC79FmPY

Zapraszamy do obejrzenia minifotoreportażu i krótkich filmików: OPŁATEK NA PLACU 2009

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?