SPIN

82 mln zł. dla siedleckiego PWiK

redakcja wtorek, 29 grudnia 2009, 09:50 Siedlce, Wydarzenia
Na istniejącej oczyszczalni już niedługo rozpoczną się prace fot.AB

Na istniejącej oczyszczalni już niedługo rozpoczną się prace fot.AB

Dziś w Warszawie Adam Jończyk, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Umowa dotyczy dofinansowania przez UE zadania pod nazwą „Rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa kolektorów i modernizacja systemu kanalizacji miasta Siedlce” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

W ramach projektu zmodernizowana i rozbudowana zostanie siedlecka oczyszczalnia ścieków. Wybudowane będą nowe zbiorniki retencyjne o pojemności 6,1 tys. metrów sześciennych, które zastąpią istniejący rów w Strzale. Ponadto odremontowanych będzie ponad 20 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Całkowity koszt projektu wyniesie 165 624 272 zł. Rozpoczęcie prac planowane jest na rok 2010, a ich ukończenie na 2013. Warto wspomnieć iż uzyskane fundusze są najwyższymi w historii Siedlec i są efektem kilkuletnich starań o ich uzyskanie.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?