SPIN

Za taki atak furii grozi mu 8 lat

redakcja wtorek, 5 stycznia 2010, 18:24 Aktualnie

Zarzuty uszkodzenia ciała dwóch osób, krótkotrwałego użycia pojazdu, gróźb karalnych i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu usłyszał pewien 29 – latek, mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Jedną z osób, które pobił mężczyzna była jego konkubina. Kobieta jest w 5 miesiącu ciąży.

W niedzielę, 3 stycznia, w godzinach popołudniowych w jednej z podsiedleckich miejscowości 29-letni mieszkaniec Ostrowa Świętokrzyskiego zabrał właścicielowi domu, w którym wynajmował mieszkanie, bez jego wiedzy kluczyki do samochodu. Następnie, nie zważając na to, że wcześniej pił alkohol, ruszył na przejażdżkę. Właściciel auta, gdy stwierdził brak samochodu, domyślając się kto go zabrał, powiadomił o całym zdarzeniu siedlecką komendę. Dyżurny skierował na miejsce patrol policji.

Mężczyzna, w tym czasie, zdążył wrócić z przejażdżki. Po lakonicznym zakomunikowaniu właścicielowi samochodu, że auto jest rozbite, poszedł do wynajmowanych przez siebie pokoi. Tam też była jego 26-letnia konkubina, z którą bez żadnego konkretnego powodu rozpoczął awanturę. Nie zwracał uwagi na to, że kobieta jest w 5 miesiącu ciąży i zaczął ją bić.

Widząc taki rozwój sytuacji w obronie bitej stanął 57-letni gospodarz. Wtedy cała agresja napastnika skupiła się na nim. Agresor chwycił leżący nóż i zadał zaatakowanemu kilka ran oraz dotkliwie go pobił.

Atak „furii” 29-latka przerwali przybyli na miejsce policjanci. Mężczyzna został przez nich obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu.
Jak się okazało w czasie badania miał on ponad 2 promile alkoholu we krwi. Dzisiaj (05.01) usłyszał zarzuty.

Źródło: KWP Radom; opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?