SPIN

Siedlecki szpital wojewódzki będzie skomercjalizowany

redakcja czwartek, 21 stycznia 2010, 16:51 Siedlce, Wydarzenia
Kiedy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny będzie świadczył także usługi komercyjne? Fot. AB

Kiedy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny będzie świadczył także usługi komercyjne? Fot. AB

Potwierdził to podczas dzisiejszej wizyty w Siedlcach Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego. W ostatnich dniach Sejmik zdecydował o komercjalizacji 2 szpitali z terenu województwa mazowieckiego. Kiedy przyjdzie czas na placówkę w naszym mieście? Nie mówi się jeszcze o konkretnej dacie.

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku siedleccy radni wystawili temu projektowi negatywną opinię. To jednak nie wpłynęło na decyzję Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wojciech Kaszyński, dyrektor szpitala przekonywał wtedy, że przekształcenie placówki w spółkę prawa handlowego to jedyna i najlepsza decyzja. Dzięki niej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach będzie mógł świadczyć także usługi komercyjne a  co za tym idzie czerpać z nich pieniądze.  Teraz wykonuje tylko to co ma w kontraktach z Narodowym Funduszem Zdrowia. Samorząd Województwa Mazowieckiego będzie mógł dodatkowo wspierać finansowo działalność bieżącą skomercjalizowanych szpitali, co nie jest możliwe w obecnej formie prawnej.

bg

2 komentarze

  1. była ( oby tylko) pacjentka dodano 14 lat temu

    „świadczyć także usługi komercyjne a co za tym idzie czerpać z nich pieniądze.” także czy przede wszystkim kosztem i tak bardzo niskiego poziomu usług dla pozostałych, nie mogących pozwolić sobie na „komercyjne” usługi….Czy Sz. P. Marszałek raczył zaszczycić swą obecnością oddziałowe korytarze obłożone chorymi, a może skusił się na szpitalnianą kuchnię…. Pan Kaszyński, mam nadzieję, wie o co chodzi i jest z w/w bardzo dumny!

  2. spzoz dodano 14 lat temu

    My pracownicy SPZOZ w Siedlcach też chcemy spółki prawa handlowego. Wiele aparatów diagnostycznych pracuje 2 godziny na dobę,gabinety specjalistów zamknięte o 18 h, kuchnia może sprzedawać „domowe posiłki”nie tylko pracownikom ale też na wynos. Kudelski jak nie zrobisz spółki ze Związkami „S” i innymi,to nie wygrasz wyborów!!!Pracownicy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?