SPIN

Przez weekend więcej patroli policji

Beata Głozak piątek, 12 lutego 2010, 18:13 Siedlce
W ten weekend na drogach będzie więcej policji. Fot. BG

W ten weekend na drogach będzie więcej policji. Fot. BG

Fotoradary, wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. W weekend siedleccy policjanci częściej niż zwykle będą kontrolować kierowców.

Jak informuje radomska Komenda Wojewódzka w ostatni weekend ferii, na drogach województwa mazowieckiego pojawi się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać czy kierowcy nie prowadzą pojazdów pod wpływem alkoholu czy narkotyków.
Kontrolowane będą również autobusy przywożące dzieci i młodzież z zimowego wypoczynku.
„Kierujący pojazdami powinni pamiętać, że prowadząc swój samochód odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo swoich najbliższych. Piesi zaś, że są tzw. „niechronionymi” uczestnikami ruchu drogowego. W konfrontacji z pojazdem ich szanse na przeżycie oceniane są jako znikome. Już przy prędkości 50 km/h uderzenie samochodu w pieszego z reguły powoduje jego śmierć. Funkcjonariusze drogówki apelują o rozsądek, życzliwość i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.”

Źródło: KWP Radom, opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?