SPIN

Będzie apel do Ministra Edukacji Narodowej w sprawie krzyży

Beata Głozak piątek, 26 lutego 2010, 14:03 Siedlce, Wydarzenia

Siedleccy radni zdecydowali, że zwrócą się z apelem do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zachowanie krzyży w siedleckich placówkach  oświaty.

Czy krzyże pozostaną na ścianach? Fot.BG

Czy krzyże pozostaną na ścianach? Fot.BG

Prezentujemy tekst uchwały:

„My, Radni Miasta Siedlce, zaniepokojeni napływem do Ministerstwa Edukacji Narodowej e – mailowych żądań zdjęcia krzyży ze ścian klas lekcyjnych w polskich szkołach, zwracamy się z apelem o zachowanie krzyży w naszych placówkach oświaty. To, że w miejscach publicznych oraz w klasach wiszą obok godła krzyże nie ujmuje szacunku osobom należącym do innych religii lub wyznających światopogląd materialistyczny, czy agnostyczny. Krzyż jest nie tylko znakiem śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, ale także znakiem największego poświęcenia do jakiego zdolny jest człowiek dla ratowania innego człowieka. W dalszej i niedalekiej przeszłości społeczeństwo tej ziemi (przykład szkoły w Miętnem) walczyło o umieszczenie krzyży w salach lekcyjnych. Wyrażamy nadzieję, że krzyż będzie zajmował należne mu miejsce w polskich placówkach oświaty.”

bg

2 komentarze

 1. Blink dodano 12 lat temu

  No i super!!!! A czy o tym czy chcą mieć krzyże czy nie, nie powinni decydować dyrektorzy i uczniowie? Radni w klasach nie siedzą. Chociaż może powinni do nich wrócić. Świętsi niż niejeden święty. Myślałem, że Siedlce się powstrzymają….

 2. przesyłka dodano 12 lat temu

  O matko
  Zajęliby się czymś pożytecznym, a nie krzyżami na ścianach.
  Niech sami się obwieszą i chodzą. Ale po co to taki cyrk robić. Lepiej przestaliby się kłócić pod tymi krzyżami.
  Albo niech zrobią następne referendum

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?