SPIN

Prowadził volvo skardzione na terenie Unii z tablicami poloneza

Beata Głozak czwartek, 11 marca 2010, 14:52 Aktualnie

Dzisiaj siedleccy policjanci zatrzymali w areszcie 19-letniego mieszkańca gm. Przesmyki kierowcę osobowego volvo. Samochód miał tablice rejestracyjne, pod którymi zarejestrowany jest polonez. Oprócz tego nr VIN kontrolowanego volvo w bazie systemu Schengen, figuruje jako numer pojazdu skradzionego na terenie UE.

Około godz. 1. w nocy do dyżurnego siedleckiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że przed chwilą wspólnie z kolegą został zaczepiony przez grupę młodych napastników. Do zdarzenia doszło na Placu Zdanowskiego w rejonie dworca PKP. Na miejscu natychmiast zjawiła się załoga interwencyjna. Policjanci ustalili, że pomiędzy stronami doszło do przepychanek i agresywnej wymiany zdań. Jednak napastnicy widząc, że zaatakowani wzywają policję, wsiedli do wiśniowego volvo i odjechali z miejsca. Po około kwadransie od chwili rozpoczęcia interwencji pojazd został namierzony na jednym z parkingów niedaleko dworca. Policjanci skontrolowali samochód i siedzących w nim mężczyzn. Podczas  sprawdzania auta w policyjnych bazach danych okazało się, że pod numerami rejestracyjnymi, jakie posiada samochód, zarejestrowany jest Polonez Caro. Po sprawdzeniu nr VIN volvo okazało się, że figuruje on również w bazie danych systemu Schengen jako pojazd utracony na terenie UE.

W związku z tą sprawą zatrzymano w areszcie do wyjaśnienia 19-letniego mieszkańca gm. Przesmyki. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają związek zatrzymanego z okolicznościami kradzieży auta.

Źródło: KWP Radom, opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?