SPIN

Ray Wilson, były wokalista Genesis w Siedlcach

redakcja wtorek, 16 marca 2010, 01:30 Kultura, Siedlce, Wydarzenia
Ray Wilson dał elektryzujący koncert w NoveKino Siedlce. Fot. AB

Ray Wilson dał elektryzujący koncert w NoveKino Siedlce. Fot. AB

Owacjami na stojąco i bisem siedlecka publiczność podziękowała Rayowi Wilsonowi za wczorajszy koncert w NoveKino. Było klimatycznie, spokojnie, chwilami zabawnie, chwilami mocniej.

15 marca zespół wystąpił w czteroosobowym składzie: Ali Ferguson (gitara), Steve Wilson (gitara, śpiew), Filip Wałcerz (instrumenty klawiszowe) i Ray Wilson (śpiew, gitara). Publiczności zaserwowano ponad godzinną dawkę muzyki z charakterystycznym, chrapliwym głosem w roli głównej.

Ilu znacie artystów, którzy przy użyciu zwykłego akustyka i prostych akordów wspomaganych własnym głosem są w stanie nie tylko totalnie oczarować, zahipnotyzować wręcz słuchacza, ale i utrzymać jego uwagę już do końca, wydobywając ze swojego „pudła” i strun głosowych dźwięki tworzące klimat wręcz kosmiczny? Jednym z niewielu takich Wykonawców jest urodzony 8 września 1968 roku, mieszkający obecnie w naszym rodzimym Poznaniu, Szkot nazwiskiem Ray Wilson. (rockmetal.pl)

Ray Wilson w 1997 roku zastąpił w Genesis wokalistę Phila Collinsa a Tony Banks i Mike Rutherford (Genesis) byli pod wrażeniem jego głosu. W 1999 roku Ray wydał album „Millionairhead” z zespołem CUT, ale ten nie zaistniał na dłużej. Wilson współpracował w między czasie  ze Scorpions czy  dj-em Arminem Van Burrenem. Od 2006 roku wrócił do pracy ze Stiltskin.  Trzy lata później  powstał najnowszy album solowy Raya – „Propaganda Man”. Od 2009 roku  muzyk mieszka na stałe w Poznaniu.

Fotorelacja z koncertu

 

Źródło: MOK Siedlce, opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?