SPIN

Powiat i miasto w sprawie przejęcia siedleckiego PKS-u

Beata Głozak piątek, 19 marca 2010, 12:23 Siedlce
Możliwe, że dopiero współpraca obu samorządów doprowadzi do komunalizacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Siedlcach. Fot. AB
Możliwe, że dopiero współpraca obu samorządów doprowadzi do komunalizacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Siedlcach. Fot. AB

Jak dowiedział się SPIN, w przyszły piątek 26 marca podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu, radni będą głosować utworzenie związku komunalnego w sprawie przejęcia, razem z miastem, siedleckiego PKS – u.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to powołamy odpowiednią jednostkę i zajmiemy się tą kwestią – powiedział nam Zygmunt Wielogórski, starosta siedlecki. Informacje takie potwierdza również Tomasz Marciniuk, rzecznik prasowy Wojciech Kudelskiego, prezydenta Siedlec. – Trwają prace nad powołaniem związku komunalnego. Propozycja taka zostanie przedłożona do zatwierdzenia radom miasta i powiatu. Jeśli decyzje będą pozytywne to wówczas oba samorządy wspólnie wystąpią do Ministra Skarbu o komunalizację spółki.

Przypomnijmy, że i Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Siedlce w przeszłości oddzielnie zabiegały o przejęcie Przedsiębiorstwa, ale decyzje ministra za każdym razem były odmowne. Jedynym wyjściem są połączone siły obu samorządów.

Przeczytaj także:

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?