SPIN

W poniedziałek decyzja w sprawie szpitala wojewódzkiego

Beata Głozak sobota, 20 marca 2010, 12:24 Aktualnie, Wydarzenia
Już w poniedziałek marszałek ogłosi decyzję dotyczącą szpitala. Fot. AB
Już w poniedziałek marszałek ogłosi decyzję dotyczącą szpitala. Fot. AB

Jak dowiedział się SPIN w najbliższy poniedziałek podczas sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego radni podejmą decyzję w sprawie ewentualnego przekształcenia siedleckiego szpitala wojewódzkiego.

Mimo, że już w styczniu Adam Struzik, marszałek mazowiecki przyznał, że placówka zostanie  skomercjalizowana, Wojciech Kaszyński, jej dyrektor nawet teraz do sprawy podchodzi z dystansem. – Nie ma czego komentować. To wszytko trwa już ponad rok i tak naprawdę nie wiadomo jak się zakończy. Będę cieszył się dopiero jak informacja będzie ostateczna –  stwierdził dzisiaj w rozmowie z nami.

Wokół przekształcenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach w spółkę prawa handlowego od początku pojawiało się wiele wątpliwości.  Jedną z nich miało być to, że między radnymi nie ma w tej sprawie wymaganej większości głosów. Stąd też miały brać się opóźnienia w zmianach. Adam Struzik dementował z kolei te informacje zapewniając, że samorząd ma nawet przeznaczone na ten cel środki.

Konkrety poznamy już w poniedziałek.

Więcej na ten temat:

bg

Komentarze (1)

  1. *** dodano 14 lat temu

    Nachapać sie muszą teraz, bo po jesiennych wyborach…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?