SPIN

Najspokojniejsze święta od lat?

Beata Głozak wtorek, 6 kwietnia 2010, 13:12 Siedlce
Wielkanoc 2010 - bezpieczna w siedleckim powiecie. Fot. AB

Wielkanoc 2010 - bezpieczna w siedleckim powiecie. Fot. AB

Od 2 do 5 kwietnia na drogach powiatu siedleckiego i miasta doszło do zaledwie 12 kolizji drogowych. To o 8 zdarzeń mniej niż w roku ubiegłym. – Minęły jedne z najspokojniejszych świąt – przyznaje Jerzy Długosz, rzecznik siedleckiej komendy.

– Policjanci zatrzymali zaledwie dziesięciu nietrzeźwych kierowców – dodaje. Zdaniem Długosza tak dobre statystyki to efekt policyjnych apeli i większej odpowiedzialności ludzi. – Coraz więcej sygnałów dostajemy od samych uczestników ruchu, którzy mając podejrzenia co do trzeźwości innych kierowców, dzwonią do nas.

W Polsce przez cztery świąteczne dni zatrzymano 1795 nietrzeźwych kierowców. Było prawie 300 wypadków drogowych, w których zginęło 27 osób, a 394 zostały ranne.
W całej Polsce na ulicach prawie 10 tys. policjantów pilnowało naszego bezpieczeństwa. Wszystko wskazuje na to, że skutecznie, bo liczba wypadków i wykroczeń zmniejszyła się o 25 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?