SPIN

W imieniny Bogdana kontrole będą od rana

Beata Głozak poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 08:19 Siedlce
Policja na całym Mazowszu zapowiada, że w pewne dni w roku kontrole kierowców będą szczególnie intensywne. Fot. AB

Policja na całym Mazowszu zapowiada, że w pewne dni w roku kontrole kierowców będą szczególnie intensywne. Fot. AB

Mazowiecka policja zapowiada, że będzie częściej kontrolowała kierowców. Na swojej stronie internetowej lojalnie ostrzega, że w dni najpopularniejszych imienin na drogach pojawi się więcej mundurowych.

Dlaczego „imieninowe” kontrole? Ponieważ, jak podkreślają policjanci, imieniny są zawsze dobrą okazją do spotkań i spożycia alkoholu. – Nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie fakt, że po spożyciu alkoholu wielu kierowców siada za kierownicę. Niektórzy imprezują do późna, a potem wcześnie rano odwożą samochodem dzieci do szkoły, czy sami podążają do pracy, nie zawsze trzeźwi – czytamy w informacji. Dlatego też kontrole będą odbywały się tak rano jak i wieczorem.

Policjanci, do badania stanu trzeźwości, będą używali nowoczesnych urządzeń wskaźnikowych AlcoBlow. Pozwalają one na badanie stanu trzeźwości kierujących przez wydmuchanie powietrza z odległości około 10 cm od urządzenia i odczytanie wyników po kilku sekundach.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?