SPIN

Na Jarmarku będzie wszystko

Beata Głozak czwartek, 6 maja 2010, 14:00 Kultura, Wydarzenia

– Chcemy żeby każdy mógł kupić coś dla siebie. Od kiełbasy, nalewki przez rower po laptop i robione świece – wylicza Mariusz Orzełowski, naczelnik  biura prezydenta Siedlec a jednocześnie współtwórca Jarmarku św. Stanisława.

W tym roku Jarmark św. Stanisława odbędzie się w dniach 7-8 maja i połączy w sobie kilka imprez, które aż do teraz  funkcjonowały oddzielnie lub  w połączeniu z innymi akcjami. Tak jest chociażby z Targami Edukacyjnymi, do tej pory  organizowanymi na początku czerwca czy Dniem Recyklingu.  – Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom dyrektorów szkół, bo Targi mają sens tylko wtedy gdy uczniowie są przed wyborem placówek- tłumaczy Mariusz Orzełowski, naczelnik Biura Prezydenta Siedlec. – Z kolei roślin nie sadzi się w lecie jak to musiało dziać się do tej pory podczas Dni Recyklingu, tylko na wiosnę.

Przeniesienie obu imprez powoduje automatyczne zwiększenie się liczby wystawców. Swoją obecność na III Jarmarku św. Stanisława potwierdziło  już ponad 100 z nich. – Robimy wszytko co w naszej mocy, aby nadać tym dwóm dniom typowo jarmarczny charakter – podkreśla Orzełowski. – Chcemy żeby były stoiska agroturystyczne, z kiełbasą, szynką, nalewką ale też takie na których będzie możliwy zakup roweru czy laptopa. Mamy okazję pokazać to co ludzie robią na tym terenie: od butów, przez mięso, pościel, rowery po miód.

bg

 • PROGRAM JARMARKU

Piątek – 7 maja
Godz. 10. – 18.
Prezentacje targowe
Targi edukacyjne
Plac gen. Wł. Sikorskiego, ul. Kilińskiego, ul. Pułaskiego
Godz. 12.
Uroczyste otwarcie Jarmarku
Plac gen. Wł. Sikorskiego

Sobota – 8 maja
Godz. 9.
Msza Św. w intencji pomyślności Miasta i Mieszkańców
Kościół p.w. Św. Stanisława BM, ul. Floriańska 1
Godz. 10. – 18.
Prezentacje targowe.
Plac gen. Wł. Sikorskiego, ul. Kilińskiego, ul. Pułaskiego
Godz. 10. – 16.
III Siedleckie Dni Recyklingu – impreza towarzysząca
Parking przy Starostwie Powiatowym w Siedlcach
Godz. 18.
„U Patrona Miasta na imieninach”
Koncert finałowy Jarmarku
Wystąpią: RZEPCZYNO oraz TURNIOKI
Plac gen. Wł. Sikorskiego

W związku z lokalizacją stoisk wystawienniczych na Placu gen. Sikorskiego oraz ulicy Kilińskiego, ul. Kilińskiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ronda wokół Kościoła Garnizonowego oraz ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Kochanowskiego do wjazdu na parking na Placu gen. Sikorskiego zostanie wyłączona z ruchu kołowego od godz. 18.00 w dniu 6 maja 2010 do godz. 24.00 w dniu 8 maja 2010.

2 komentarze

 1. . dodano 11 lat temu

  Może Pan Orzełowski powie gdzie, to na tym terenie robi się rowery?

 2. zorientowany dodano 11 lat temu

  to ja jeszcze zapytam: czy rzeczywiście Miasto wyszło naprzeciw oczekiwaniom dyrektorów szkół, organizując targi edukacyjne w czasie matur i egzaminów gimnazjalnych???

  no i druga kwestia – co na ten jarmark Urząd Skarbowy? czy można handlować bez płacenia podatków?

  a czy Pan Prezydent pozwala pić alkohol w centrum miasta, jak to się działo na ostatnim jarmarku? tzw. degustacja, po zachodniemu…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?