SPIN

Najbardziej siedleckie

Beata Głozak niedziela, 16 maja 2010, 14:53 Komentarze
Pozwoliłem sobie sporządzić i skomentować listę siedleckich ekstremów. Nie wszystkie z nich dostrzegamy na co dzień, warto jednak o nich pamiętać.

Pozwoliłem sobie sporządzić i skomentować listę siedleckich ekstremów. Nie wszystkie z nich dostrzegamy na co dzień, warto jednak o nich pamiętać.

Co w Siedlcach szumi (odc. 2)

Za 2 tygodnie, w ramach dni miasta, na placu Sikorskiego odbędzie się koncert zatytułowany „Najpiękniejsze Siedleckie”. Pomysł ze wszech miar godny pochwały, ja jednak mam pewien żal do organizatorów. Skupili się bowiem wyłącznie na „naj” w dziedzinie kultury i sztuki, a przede wszystkim piosenkach. Dlatego pozwoliłem sobie sporządzić i skomentować listę innych siedleckich ekstremów. Nie wszystkie z nich dostrzegamy na co dzień, warto jednak o nich pamiętać.

A oto samo zestawienie zwycięzców:
W kategorii: najprzydatniejsza – tzw. karta miejska w autobusach MPK. Ma wszystkie zalety papierowego biletu – oprócz możliwości wyrzucenia jej do śmietnika na przystanku końcowym. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej pod właściwym kątem otarłeś się o urządzenie udające kasownik.
W kategorii: najbardziej przyjazne – siedleckie więzienie. Jakiś czas temu przy tym budynku wywieszono banner z napisem: „Siedlce – friendly city”. Fakt, tylko w zakładzie karnym przekonasz się, co znaczy prawdziwa męska przyjaźń.
W kategorii: najlepiej słyszalny – Mariusz Orzełowski, szef gabinetu prezydenta, od niedawna także p.o. rzecznik prasowy magistratu. No tak, ale za nim (a właściwie przed nim) stoi cały Chór Miasta Siedlce…
W kategorii: sala z najlepszą akustyką – sala obrad Rady Miasta Siedlce. Po kwietniowym remoncie i zainstalowaniu aparatury nagłaśniającej – wymarzone miejsce na wesele. Niewątpliwą atrakcją takiej imprezy mogłoby być wybieranie dań gorących lub ulubionego przeboju biesiadnego, gdyż sala posiada również urządzenia do elektronicznego liczenia głosów.
W kategorii: najlepszy siedlecki ośrodek kultury – brak rozstrzygnięcia. Nieustający remis pomiędzy Ośrodkiem Kultury na Uchodźstwie a Ośrodkiem Kultury, Który Będzie Mieć Salę Teatralną. Ten stan pogłębia również fakt, iż obie instytucje mają wysokie notowania w kategorii: ośrodki kultury przy ulicach zablokowanych dla transportu kołowego.
W kategorii: najlepsze kino w Siedlcach – NoveKino. Niestety znaleźli się złośliwcy zwracający uwagę, iż ta instytucja zajmuje jednocześnie ostatnie miejsce w tej kategorii. Podłość ludzka nie zna granic.
W kategorii: obiekt sportowy najdroższy sercom siedlczan – stadion przy ul. Wojskowej. W tym przypadku uczucia mieszkańców miasta są warte co najmniej 30 dużych baniek. Wózki na zakupy wliczone w cenę. Wywoławczą.
Lista jest oczywiście otwarta. Gwarantuję Państwu, że Siedlce jeszcze niejednym nas zaskoczą.

Bartek Szumowski

3 komentarze

  1. czytelniczka z Łodzi dodano 11 lat temu

    Świetny tekst, może powinien powstać cykl "naj" dla każdego większego polskiego miasta? Jestem pewna, że autor tekstu uporałby się z tym zadaniem 🙂

  2. Magda dodano 11 lat temu

    Panie Bartku świetne. Śmieszne i prawdziwe.

  3. Kama dodano 11 lat temu

    Barti, moja ulubiona kategoria to… najbardziej przyjazne… (O, Lola, Lola… wiesz, o co chodzi ;))))

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?