SPIN

Kiernikowski apeluje o pomoc powodzianom

Beata Głozak piątek, 21 maja 2010, 15:26 Aktualnie

Apel Biskupa Siedleckiego
ZBIGNIEWA.KIERNIKOWSKIEGO
o pomoc poszkodowanym przez powódź w Polsce (maj 2010)

„Drodzy Diecezjanie!
Z troską przyjmujemy informacje o potężnej skali zniszczeń wywołanych powodzią, jaka miała miejsce w południowej Polsce. Ci nasi Bracia potrzebują pomocy.
W związku z tym, zarządzam zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w wyniku tej klęski. We wszystkich Parafiach Diecezji Siedleckiej zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek w niedzielę 30 maja 2010 r., jako materialne wsparcie poszkodowanym w wyniku powodzi w Polsce.
Będzie to wyraz naszej chrześcijańskiej solidarności z tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Na pomoc oczekują dziesiątki tysięcy rodzin, które straciły dach nad głową oraz dorobek całego swego życia. Ufam, że pozyskane środki pomogą w zaspokojeniu ich najpilniejszych potrzeb życiowych i pomogą w odbudowie zniszczonych domów i gospodarstw. Zebrane środki zostaną natychmiast przekazane przez Caritas do potrzebujących. Proszę też, by nasza diecezjalna Caritas przekazała jak najwcześniej pomoc poszkodowanym ze środków, jakimi dysponuje.
Wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza duchowieństwo, wspólnoty zakonne i wiernych proszę o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serc i otwarcie na dramat ludzkiego cierpienia.”

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?