SPIN

Wycenili teren przy Wojskowej

Beata Głozak wtorek, 1 czerwca 2010, 17:18 Siedlce
Na stadionie przy ul. Wojskowej rozgrywane są mecze rugby. Fot. BG

Na stadionie przy ul. Wojskowej rozgrywane są mecze rugby. Fot. BG

32 miliony złotych. Na tyle miasto wyceniło teren po byłym stadionie przy ulicy Wojskowej. Kwota ta różni się o niemal 5 milionów od tej, jaką zaproponował wynajęty przez urząd rzeczoznawca z listy ministerialnej.

– Cały teren składa się z dwóch działek. Jedna z nich została wyceniona przez rzeczoznawcę na kwotę około 25 milionów złotych a druga na około 2 miliony – mówi Jarosław Głowacki, wiceprezydent miasta.  – Prezydent i prezydium rady uznali, że kwotę tę należy podnieść do około 32 milionów. I właśnie taka jest już od tygodnia podana do publicznej wiadomości w urzędowym wykazie.

Skąd taka różnica w zdaniach i czy nie przeceniono wartości byłego stadionu? Głowacki tłumaczy to inaczej.

 

Jarosław Głowacki: Przetarg jest spodziewany na przełom września i października. Fot. AB

Jarosław Głowacki: Przetarg jest spodziewany na przełom września i października. Fot. AB

 

– Można rzec, że rzeczoznawca ma duży margines błędu. Teren przy ulicy Wojskowej to niewątpliwie najcenniejszy teren o przeznaczeniu na usługi w mieście i ta kwota wyjściowa wydaje się właściwa. Spodziewamy się, że w wyniku przetargu będzie osiągnięta wyższa cena.

Takie postępowanie nie dziwi. Jeszcze kilka tygodni temu podczas debaty nad sprzedażą tego terenu radni postawili prezydentowi warunek: albo kwartał Wojskowa – Piłsudskiego – Sportowa – Katedralna zostanie sprzedany za minimum 30 mln zł, albo nie będzie zgody na jego sprzedaż. Szczególnie dobitnie podkreślała to Platforma Obywatelska, koalicjant PiS w siedleckim samorządzie. Kiedy możemy spodziewać się przetargu najcenniejszego terenu miasta? Głowacki podkreśla, że procedura jest długotrwała.

– Najpierw wywieszamy wykaz. Po czterech tygodniach ogłoszenie na dwa miesiące będzie podane do publicznej wiadomości. Oznacza to, że  przetarg jest spodziewany po wakacjach, na przełom września i października.

bg

2 komentarze

  1. dolar dodano 12 lat temu

    Ciekawe czy będą jakieś protesty ze strony społem, bo byłoby ciekawie:)

  2. dr House dodano 12 lat temu

    uważajcie fotoreporterzy bo jak będą rzucać przeterminowaną śmietaną możecie dostać po obiektywach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?