SPIN

Wystawa malarska „O.TWORZYĆ”

Aneta Borkowska niedziela, 20 czerwca 2010, 15:25 Kultura, Wydarzenia

25 czerwca w pubie Mylna o godz. 19. odbędzie się wernisaż wystawy O.TWORZYĆ prac malarskich Klubu Spółdzielczego Trójka i Pracowni 3 Maja – “Radość malowania. Radość życia”. Kuratorką wystawy jest Iza Staręga. Wstęp wolny.

– Na wystawie będą prace dziewięciu pań – mówi Iza Staręga. – Ale to nie znaczy, że panowie nie mogą do nas przychodzić  i malować. Po prostu tak się złożyło, że to będą same panie – dodaje.

Jeszcze nie wiadomo dokładnie ile prac będzie wisiało na ścianach, ale wiemy, że panie przymierzają się do 30. Autorki tworzą swoje  olejne dzieła  w dwóch miejscach: Klubie Spółdzielczym Trójka oraz prywatnej pracowni kuratorki i nauczycielki Izy Staręgi. Pierwszy “działa” od lutego, a drugi od października. Spotykają się raz w tygodniu i malują po kilka godzin.

– Wystawione prace to przekrój tego co razem zrobiłyśmy od początku naszych spotkań – tłumaczy Iza Staręga. – Ja jestem pracami zachwycona. Każda pani idzie własną drogą, więc będzie przeróżna tematyka, co jest bardzo ciekawe. Nikt nie ma narzuconego tematu. A wystawą chcemy pokazać, że nie trzeba kończyć plastycznych szkół by tworzyć przepiękne rzeczy. Poza tym to także takiego rodzaju “terapia”, bo każda twórczość daje przecież szczęście – dodaje.

Teraz panie robią sobie przerwę wakacyjną, ale od września będą powstawały kolejne prace.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?