SPIN

Kamień węgielny pod budowę stadionu

Beata Głozak wtorek, 22 czerwca 2010, 10:15 Aktualnie, Wydarzenia

24.  czerwca zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę siedleckiego Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki przy ul. Północnej. Planowana godzina: 11. Możliwe, że gościem Prezydenta Miasta Siedlce i UKS „RAWA” w dniach 24-25 czerwca będzie Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, który najprawdopodobniej będzie uczestniczył w uroczystościach wmurowania kamienia węgielnego oraz dzień później w Sesji Rady Miasta Siedlce.

Do 31 marca 2011 roku na siedleckich błoniach powstanie nowoczesny pełnowymiarowy stadion piłkarski z nawierzchnią trawiastą, systemami nawodnienia, odwodnienia i podgrzewania murawy, zadaszoną trybuną na około 3 tysiące widzów pod którą znajdą się pomieszczenia socjalne, sportowe, techniczne, biurowe oraz sala konferencyjna. Stadion będzie ogrodzony. Posiadać będzie nowoczesny system sprzedaży biletów i organizacji wejść. W ramach tej części inwestycji przygotowane zostaną rozwiązania techniczne umożliwiające dobudowanie w kolejnym etapie pozostałych trybun.
Obok stadionu wybudowane będą dwa pełnowymiarowe boiska treningowe – jedno z nawierzchnią naturalną, drugie sztuczną, z systemem nawodnienia i odwodnienia, oświetleniem i trybunami na 300 i 400 miejsc. W pierwszym etapie powstanie również parking mogący pomieścić 289 samochodów osobowych i autobusy.

opr. bg

O inwestycji: W kilku elementach wyprzedzamy harmonogram

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?