SPIN

Tak wygląda nowy wicemarszałek Mazowsza

Beata Głozak wtorek, 6 lipca 2010, 14:51 Siedlce, Wydarzenia

Od wczoraj Mazowsze ma nowego wicemarszałka. Został nim Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej, który zastąpił na tym stanowisku Stefana Kotlewskiego. Decyzja radych województwa mazowieckiego zapadła przy 32 głosach za, 6 przeciw i 4 wstrzymujących się.

Marcin Kierwiński. Fot. www.mazovia.pl

Marcin Kierwiński. Fot. www.mazovia.pl

Jak czytamy w informacji prasowej, tydzień temu wicemarszałek Stefan Kotlewski złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Podczas  wczorajszego posiedzenia sejmiku radni podjęli decyzję o jej przyjęciu i w tajnym głosowaniu wybrali nowego wicemarszałka – Marcina Kierwińskiego.

Z 42 radnych, którzy byli obecni, 32 opowiedziało się za kandydaturą Kierwińskiego, przeciw było 6 osób, a 4 wstrzymały się od głosu.

Marcin Kierwiński ma 34 lata, jest członkiem Platformy Obywatelskiej. W ostatnich latach był radnym Warszawy, wiceprezesem Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego „Warszawa – Modlin” Sp. z o.o. i przez pół roku wiceprezesem Zarządu Instytucji Filmowej „Max-Film” SA. Uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz taki sam tytuł na Wydziale Inżynierii Produkcji (kierunek zarządzanie i marketing) PW. Od 2003 roku jest na studiach doktoranckich na Politechnice Warszawskiej.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?