SPIN

Bezpłatny kurs na kartę motorowerową

Aneta Borkowska sobota, 10 lipca 2010, 12:42 Siedlce, Wydarzenia

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2010” Komenda Miejska Policji wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego na terenie powiatu siedleckiego rozpoczyna wakacyjną akcję „Młodzi bezpieczni w ruchu drogowym”. Główną atrakcją projektu jest bezpłatny, wakacyjny kurs na kartę motorowerową, który odbędzie się w dwóch turach (I tura 19/22 lipiec,  II tura 16/19 sierpień).

Akcja kierowana jest do dzieci chcących legalnie poruszać się po drogach. Policja szacuje  że tylko co dziesiąte dziecko ma kartę motorowerową. Spowodowane jest to w dużej mierze brakiem warunków lokalowych, sprzętowych oraz brakiem instruktorów w szkołach. Dlatego policja oraz WORD postanowiły pomóc. Kurs składać się będzie z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zajęcia poprowadzą głównie policjanci i instruktorzy WORD. Przez pierwsze trzy dni odbywać się będą wykłady i ćwiczenia, zaś w ostatnim czwartym dniu odbędzie egzamin.

Zapisy przyjmuje podinsp. Marian Kurowski, ul. Starowiejska 66, pokój 39, tel. (25) 643-21-24 (zainteresowani powinni zgłaszać się osobiście z rodzicem lub opiekunem oraz dokumentami potwierdzającymi dane personalne przyszłego kursanta).
Ilość miejsc ograniczona (40 na każdą turę). Terminy przyjmowania zgłoszeń:
I tura do 15 lipca roku godz. 15.,
II tura 1 – 13 sierpnia godz. 15.

Więcej informacji na stronie KMP Siedlce

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?