SPIN

Anna Dębska w Siedlcach

Beata Głozak sobota, 17 lipca 2010, 23:08 Kultura, Wydarzenia

Anna Dębska, uznana w Polsce i na świecie rzeźbiarka otworzyła dzisiaj w Siedlcach swoją wystawę. Kilkadziesiąt prac, głównie koni ale i psów, ptaków, wilków można oglądać do 29 sierpnia w Muzeum Regionalnym przy ul. Piłsudskiego 1.

Anna Dębska

Anna Dębska

Dębska to urodzona i wychowana w Warszawie rzeźbiarka, która ze stolicy przeniosła się do Łazów koło Łochowa. W 1954 roku uzyskała dyplom warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i wtedy też zasiliła grono Związku Polskich Artystów Plastyków.

Od początku swojej działalności tworzy rzeźby animalistyczne, które spotykają się z olbrzymim uznaniem krytyków i koneserów sztuki.

Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie i Szczecinie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum w Zielonej Górze, Oplu i Częstochowie. Nie mniej prac jest za granicą w muzeach w Kolonii, Carrarze, La Spezii, Paryżu, Turynie, Mediolanie i Cincinnati oraz w zbiorach prywatnych: Japonia, USA, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Belgia, Węgry.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?