SPIN

Dostali ambulanse

Beata Głozak czwartek, 29 lipca 2010, 23:34 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj siedleckiej stacji pogotowia ratunkowego oficjalnie przekazano 3 nowoczesne ambulanse marki Mercedes Sprinter 319 CDI. Koszt inwestycji to ponad 1,2 mln złotych. Dodatkowo dwa kolejne RM – Meditrans pozyskało wcześniej w drodze leasingu.

FOT. A.BORKOWSKA

FOT. A.BORKOWSKA

– Niektóre pojazdy wyposażone są w napęd na cztery koła. W terenach  bardzo trudnych, wiejskich, leśnych, czyli tam gdzie nie ma utwardzonych dróg one będą sprawdzały się lepiej – mówi Leszek Szpakowski, dyrektor RM – Meditrans. – Z ostatniej zimy mamy doświadczenia, że samochody z napędem na jedną oś nie zawsze sprawdzają się. Dlatego w te trudniejsze rejony skierujemy samochody mocniejsze. Oprócz tego jeden z pojazdów jest wyposażony w osłonę, tzw. rurowanie, która ma zabezpieczać przed ewentualnym zderzeniem z zwierzyną leśną, bo takie przypadki też miały miejsce – dodaje.

FOT. A.BORKOWSKA

FOT. A.BORKOWSKA

Pojazdy są wyposażone w nosze transportowe i podbierające, materac próżniowy, krzesełko kardiologiczne, deskę ortopedyczną, defibrylator, pulsoksymetr, ssak mechaniczny i ręczny, uprząż pediatryczną, respirator, pompę infuzyjną oraz laryngoskop. Ambulanse medyczne będą wykorzystywane zarówno przez zespół specjalistyczny w Siedlcach i podstację w Hołubli, jak również Stację Ratownictwa Medycznego w Sokołowie Podlaskim. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu.

W tej chwili w posiadaniu stacji RM – Meditrans znajduje się 56 pojazdów. Obsługuje ona oprócz obu szpitali siedleckich, powiat sokołowski, szpital miński, garwoliński i szpital w Rudce. Jedna karetka wykorzystywana w stacji przejeżdża rocznie około 100 tys. km.

bg


Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?