SPIN

Zygmunt Wielogórski w Singapurze

Beata Głozak środa, 11 sierpnia 2010, 22:45 Siedlce, Sport, Wydarzenia

Do Singapuru wylatuje jutro a wraca 21 sierpnia. – W Turcji mnie niestety nie będzie – mówi Zygmunt Wielogórski, starosta siedlecki i międzynarodowy sędzia w dyscyplinie jaką jest podnoszenie ciężarów.

Zygmunt Wielogórski, starosta siedlecki przed pekińską olimpiadą w 2008r.

Zygmunt Wielogórski, starosta siedlecki przed pekińską olimpiadą w 2008r.

Pierwsze w historii światowego sportu Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 14 a zakończą 26 sierpnia w Singapurze. Kolejny raz w Polskim Komitecie Olimpijskim przysięgę złożył Zygmunt Wielogórski, starosta siedlecki. To jedyny sędzia z Polski na MIO w dyscyplinie jaką jest podnoszenie ciężarów. Tym razem podczas imprezy nie będzie jednak arbitrem w zmaganiach siedleckich sztangistów i sztangistek. W Singapurze wystartują z Polski dwie osoby: Milena Kruczyńska i Patryk Słowikowski. Nie pojawia się żadne nazwisko z „naszego podwórka”.

MAMY MNIEJ MŁODYCH

– Uzyskanie wyników kwalifikujących do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich było naprawdę bardzo trudne. Poza tym nie ma wśród naszych ciężarowców aż tylu osób w wieku do 17 lat żebyśmy mogli wystawić ich więcej – twierdzi Wielogórski. – Ta konkretna impreza raczej nie jest dopasowana do Europejczyków. My fizycznie dojrzewamy nieco później niż  na przykład Azjaci a co za tym idzie trudno osiągać nam tak dobre wyniki w sporcie w tak młodym wieku – dodaje.

Czy mimo to są szanse na medal dla sztangistów z naszego kraju, którym będzie sędziował starosta?

KOLEJNA OLIMPIADA

– Nie jestem hurraoptymistą. Będzie ciężko – słyszymy od Wielogórskiego kilkanaście godzin przed jego odlotem. Bez względu na to czy z Singapuru przywieziemy medale czy nie, mieszkańców powiatu cieszyć powinna obecność tam starosty. To drugie tak prestiżowe wydarzenie w jego życiu. Pierwszym była letnia olimpiada w Pekinie w 2008roku.

– Dla mnie jest tym ważniejsze, że Igrzyska Młodzieżowe organizowane są pierwszy raz w historii sportu – przyznaje Zygmunt Wielogórski. – Nie wiem czy będzie mi dane sędziowanie w roku 2012 na olimpiadzie dorosłych, bo mam już swój wiek. Chciałem wykorzystać tę szansę i dlatego nie będzie mnie na wrześniowych Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów w Turcji. Nadal  przede wszystkim jestem starostą i to absorbuje mnie najbardziej.

bg/fot.ab

Komentarze (1)

  1. Kinia dodano 11 lat temu

    Fajnie tak, że starosta, który na co dzień jest starostą jest też sędzią. Jakoś tak od razu po Pekinie kiedy się dowiedziałam, miałam do niego więcej sympatii. Fajnie. 😀

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?