SPIN

Ósemka Siedlce zmienia nazwę

Aneta Borkowska środa, 18 sierpnia 2010, 13:14 Siedlce, Sport, Wydarzenia

W sezonie 2010/2011 w zespole nastąpi kilka zmian. Nie są one duże, ale na pewno znaczące. Po pierwsze zmienił się skład drużyny. Po drugie status klubu, a w związku z tym nazwa zespołu.

Skład drużyny uległ zmianie gdyż był za bardzo zróżnicowany wiekowo i zawodnicy mieli różne doświadczenia. Część z nich dostało propozycję gry w wyższej lidze i w związku z tym możliwość dalszego rozwoju. Inni zakończyli już swoją karierę a jeszcze inni skupili się na życiu prywatnym. Trenerowi zależało aby odświeżony zespół mógł jak najwięcej trenować w komplecie. Po długich negocjacjach uzbierała się cała dwunastka. Ogólnie kontrakty podpisało 7 nowych zawodników. Dodatkowo trenować będzie dwóch dodatkowych graczy: Konrad Szaruga (libero) i Artur Całka (atakujący).

 

Fot. Janusz Mazurek

Fot. Janusz Mazurek

Nazwa zespołu także uległa zmianie. Dotychczas Ósemka była kojarzona z Uczniowskim Klubem Sportowym. W kwietniu zostało powołane stowarzyszenie o nazwie KPS (Klub Przyjaciół Siatkówki) Siedlce. I to do nich została przekazana sekcja piłki siatkowej mężczyzn. Stowarzyszenie założone jest przez osoby, które kochają siatkówkę i od lat wspierają istnienie siedleckiego klubu. Zarząd nowego klubu składa się z pięciu osób i są to: Marian Burzec, Mariusz Gruda, Marian Borkowski, Tomasz Marciniuk i Przemysław Kołodziejak. W związku z tym w sezonie Ósemka Siedlce wystąpi pod oficjalną nazwą KPS Siedlce.

Teraz zespół zaczął intensywne przygotowania do sezonu. Od 20 sierpnia siatkarze biegają,  i ćwiczą w terenie, korzystają z boisk plażowych, kajaków oraz basenu a także trenują na siłowni i hali sportowej.

Szczegółowe informacje na stronie Ósemki

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?