SPIN

Gdzie będą nowe place zabaw

Beata Głozak poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 17:19 Siedlce, Wydarzenia
Kolejne kolorowe place zabaw w siedleckich szkołach.

Kolejne kolorowe place zabaw w siedleckich szkołach.

Zbliżający się rok szkolny aż sześć siedleckich szkół podstawowych rozpocznie z nowymi placami zabaw. Nadszedł czas, aby zrealizować rządowy program „Radosna Szkoła”.

Do 30 października o nowe miejsca zabaw wzbogacą się: SP Nr 5 przy ul. Gen. Orlicz-Dreszera 3, SP Nr 7 przy Starowiejskiej 23, SP Nr 9 przy ul. Granicznej 1, SP Nr 10 mieszcząca się przy ul. Mazurskiej 10, SP Nr 11 na Wiśniowej 5 i SP Nr 12 na Unitów Podlaskich 16.

Każdy z placów będzie miał duży trawnik poza którym zostaną zamontowane huśtawki z oponkami, siedziskami i równoważnie. Dzieci z kolei nie mogą doczekać się bazy korsarzy (zjeżdżalnia, ścianka do wspinaczki, liny do wspinania itp.). Przypomnijmy, że budowa placów i ich wyposażenie były możliwe dzięki rządowemu projektowi „Radosna szkoła”. Największą kwotę w ramach programu przyznano szkołom nr 7, 12, 11 i 2. Najmniej otrzymała siedlecka „dziesiątka” – niewiele ponad 55 tys. zł. Łącznie koszty wyniosły 598 906 zł. Szkolne place zabaw są dofinansowane w 50 proc. z budżetu państwa, natomiast pozostała część to środki własne wnioskodawców.

bg/fot. ab

Komentarze (1)

  1. teka dodano 11 lat temu

    Osiedle Tysiąclecia i SP 9 są 'sukcesywnie' pomijane w inwestycjach 🙁 – docieplona jako jedna z ostatnich w środku zaś infrastruktura sie ypia – łazienki nie tylko są na 'modę prl'u ale jeszcze się to wszystko sypie – 'orlik' dopiero kończą, zaś jedna z sal gimnastycznych… eh… szkoda gadać – a przecież to to jedna z najwiekszych szkół w miscie – dzieciarni mieszka wokół mnóstwo – a teraz jeszcze śmieszna kwota na plac zabaw – dziękuję wszystkim 'moim' radnym "z okolic tysiąclecia" – nie zapomnę o tym jesienią! I mam nadzieję, że nie tylko ja. Podziekujemy tez wam za nowe bloki socjalne, które maja powstac przy Mieszka I!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?