SPIN

Prezydent Wojciech Kudelski chce zamknąć dyskoteki

Beata Głozak poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 01:41 Siedlce, Wydarzenia

Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec chce, aby lokale dyskotekowe w naszym mieście zamykano równo o  godz. 23. Żart? Nie. Taki nakaz wprowadza jeden z projektów uchwał miejskich.

Dyskoteki otwarte do 23?

Dyskoteki otwarte do 23?

Projekt „Uchwała w sprawie ustalenia godzin zamknięcia lokali dyskotekowych na terenie Miasta Siedlce” przedstawiono radnym z Komisji Komunalnej Rady Miasta Siedlce w miniony piątek. Dokument ma formę inicjatywy uchwałodawczej siedleckiego prezydenta a zatem pomysł musiał wyjść od samego Wojciecha Kudelskiego. Sama nazwa projektu nie jest kontrowersyjna, taki jest jego 1 paragraf: „Lokale dyskotekowe na terenie Miasta Siedlce mogą być czynne nie dłużej niż do godziny 23.”

POMYŚLAŁEM, ŻE TO ŻART

– Kiedy to przeczytałem, naprawdę pomyślałem, że to jakiś żart – przyznaje radny PO Marek Kordecki, który brał udział w piątkowym posiedzeniu Komisji. – Mam wątpliwości natury prawnej co do tego zapisu nie mówiąc już o tym, że wydaje mi się on po prostu śmieszny – dodaje.
Opór Kordeckiego wzbudza także uzasadnienie do projektu. Zgodnie z nim, lokale mają być zamykane wcześniej nie dlatego, że jest w nich niebezpiecznie a dlatego, że ich klienci zakłócają ciszę nocną po wyjściu z nich („wszczynane awantury, głośna muzyka wydobywająca się z radioodbiorników samochodowych, głośne śpiewy, zanieczyszczanie otoczenia”). Zatem winy nie ponoszą właściciele dyskotek a samo miasto, które za pomocą odpowiednich służb, policji i straży miejskiej nie zapewnia bezpieczeństwa swoim mieszkańcom. Rodzi się pytanie czy prezydent chce karać przedsiębiorców za bezradność miasta?

Oto pełna treść uzasadnienia do projektu uchwały:
„Działając na podstawie art. 40 ust. 3 Rada Miasta może wydać przepisy porządkowe, jeżeli jest to niezbędne do ochrony życia lub zdrowia obywateli oraz dla zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.

BEZRADNE SŁUŻBY, SETKI PYTAŃ

Wprowadzenie przepisu o ochronie o ustaleniu godziny do której mogą być czynne dyskoteki na terenie Miasta Siedlce jest spowodowane zakłócaniem ciszy nocnej przez młodzież po wyjściu z lokalu, która dalej próbuje kontynuować zabawę na ulicach: wszczynane awantury, głośna muzyka wydobywająca się z radioodbiorników samochodowych, głośne śpiewy, zanieczyszczanie otoczenia. Powoduje to liczne interwencje i skargi mieszkańców. Służby porządkowe pomimo szczególnego monitorowania tych miejsc nie są w stanie w pełni zapewnić porządku i bezpieczeństwa mieszkańcom.”
– Tak naprawdę w całej sprawie chodzi o dwa lokale przy ulicy Sienkiewicza  i teren na Zalewem – przypomina sobie radny PO. – Jednak zachowanie, o którym czytamy w uzasadnieniu może mieć miejsce tak po wyjściu z restauracji, pubu jak i mieszkania prywatnego. Zamykamy wszystko? – pyta Kordecki. – A jak ktoś będzie chciał zorganizować sobie w jednym z tych lokali przyjęcie weselne? To co? Też do 23? A jak jakiś lokal na terenie miasta ma w ofercie dyskotekę a jego klienci nie zakłócają ciszy nocnej? Pytania można mnożyć i mnożyć – podsumowuje radny Marek Kordecki i przypomina, że pomysł prezydenta budzi wspomnienia PRL – owskich czasów.

Jego zdaniem powinno się raczej pomyśleć o zwiększeniu etatów  w straży miejskiej, co ta sugeruje od dawna i szukaniu rozwiązania w działaniach policji. Samych dyskotek powinno  zaś być więcej niż dwie.

– Wtedy grupy imprezowiczów nie byłyby takie duże a przez co niebezpieczne czy głośne – podsumowuje Kordecki.

BIEDNI PODATNICY…

Dariusz Patoleta, właściciel jednej z dwóch dyskotek w Siedlcach, mówi:

– Na taki pomysł mam brak komentarza. To absurd. Jeśli uchwała jakimś cudem wejdzie w życie to niestety podatnicy poniosą tego konsekwencje, bo sprawa skończy się w sądzie. Poza tym sam zwrot „lokal dyskotekowy” mówi niewiele. Jeśli dyskoteką jest to co ma w nazwie „dyskoteka” to w przypadku siedleckich lokali w nazwie jest „klub”. A jeśli dyskoteką jest lokal z parkietem do tańczenia to takich mamy już więcej. I co w związku z tym?
Czy ta kontrowersyjna inicjatywa prezydenta, która na chwilę obecną jest jedynie jego życzeniem doczeka się realizacji? Na piątkowej Komisji Komunalnej 3 radnych opowiedziało się „za” projektem i tyleż samo głosów było przeciw. Co zrobi Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec? Czy mimo takiego wyniku zdecyduje się na wniesienie projektu pod obrady na najbliższej sesji miejskiej? Pozostaje jeszcze jedno pytanie: czy taka radykalizacja poglądów, z przejawem której mamy do czynienia nie jest w rzeczywistości efektem zbliżających się wyborów samorządowych?

24. sierpnia – już wiemy, że projekt uchwały będzie głosowany przez miejskich radnych podczas najbliższej sesji miasta w piątek 27 sierpnia. Prezentujemy też całą jego treść jaka wpłynęła do redakcji dzisiaj z Biura Rady Miasta Siedlce. Kliknij tutaj

34 komentarze

 1. welin dodano 11 lat temu

  No cóż…brak komentarza to jedyne co przychodzi na myśl. Siedlce sto lat za murzynami i cofajmy się dalej, bravo! Niedługo przez politykę wladz lokalnych w mieście pozostaną sami emeryci! Co robi samorząd, aby zatrzymać młodzież ? Młodzi ludzie napędzają rynek, rozwijają gospodarkę. Co robią władze, aby pozyskiwac nowych inwestorów? Aby tworzyć miejsca pracy dla ludzi młodych? Tylko kumoterstwo sie liczy w tym mieście koneksje i znajomości. Normalny szary człowiek tu dobrej pracy nie znajdzie. Przykre…. Zamknąć AP i WSFiZ bo produkują tylko bezrobotnych. Nie ma sie czym szczycić Panowie. Wykształcić to jest tylko 1 etap, potem trzeba dla tych ludiz stworzyć warunki do życia. Wstyd !

 2. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  Może po prostu lepiej zapytać byłoby Prezydenta o co w tym chodzi, a nie od razu na niego nadawać? Ostatnio od spinu staje się to za bardzo czytelne.

 3. Marcin dodano 11 lat temu

  Ale po co pytać skoro wszystko nasz prezydent wyjaśnił w uzasadnieniu do uchwały. Coś innego by nagle wymyślił? A tak w ogóle to szczyt chamstwa by za nieudolność swoją (jako władz miasta) musieli odpowiadać właściciele dyskotek. Głośno to jest i u mnie pod blokiem po 24, bo siedzą na ławce. To może wprowadzić na tym osiedlu godzinę policyjną, albo w całym mieście.

 4. efaster dodano 11 lat temu

  mam propozycję,
  zamieńmy wszystkie dyskoteki, pub-y, bary, na nawet ośrodki kultury (MOK, CKiS) na kaplice, kościoły klasztory. Wprowadźmy obowiazkowy nakaz modlenia się co godzinę, policja i straż miejska będą wszytkich pilnować by chodzili do kościłów niczym klawisze w więziniu, je zresztą tez na klasztor można przerobić. Zlikwidowac kablówke czy inne satelity i jedynym obowiązującym kanałem niech zostanie TV Trwam i anologicznie radio tylko Radio Maryja żadnych rmf-ek czy innych komercyjnych. A i zamiast mówić dzieńdobry będziemy mówić niech będzie pochwalony. A wogle młodych co nie należą do KSM-u czy innych organizacji kościelnych wygonić z miasta by nie szeżyli laicyzacji jaka jest na pozostałych rejonach kraju i w Zachodniej Europie. Ale nie przejmujcie się Warszawa przyjmie was z otwartymi rękami, już teraz zozdaje bilety na koncerty czy inne nagrody tym co się melduja i płaca podatki (pódzie na szczytny cel II lina metra, most Północny, szkoły i przedszkola na Białołęce i Tarchominie, nowe tramwaje i autobusy). A Siedlce zamiast się rozrastać zaczną się wyludniać, brawo tylko pogratulowąć. Z 80 tys. miasta za kilka lat zostanie senna mieścina wielkości Łosic czy Mord. A wieć wg. nowego zosporządzenia prezydenta jedynie co nam można to tylko …
  … módlmy się tylko tyle w Siedlcach można. A i nie zapomnijcie całych pensji na nowy kościół na daszyńskiego oddać bo to obowiazek każdego obywatela miasta Siedlce, bo w planach jest jescze budowa 100 nowych kościołów tak by na każdej ulicy były przynajniej po 2 kościoły.

 5. Też tak myślę dodano 11 lat temu

  wydaje mi się, że skoro jest cytat z tego tekstu to raczej nie ma co z naszym szanownym Ojcem Dyrektorem rozmawiać. Jezu dopiero jak wchodzę na tę stronę to dowiaduję się jakie pomysły ma W. Kudelski. Siedlczanin daj sobie na wstrzymanie i się nie denerwuj – takiego masz po prostu szefa. Co zrobić????

 6. Rozbi dodano 11 lat temu

  Albo takiego dokumentu nie ma , albo zdanie zostało wyjęte z kontekstu i dotyczyło zupełnie czego innego.

  To nic innego jak tylko brzydki początek kampanii samorządowej.

  Co do władz – to jestem przeciwko PO i przeciwko PiS – obie partie będą zadłużać nasze miasto i wpędzać nas w większe długi , a doświadczenia w tym wszyscy mają o niemało.

 7. student dodano 11 lat temu

  skoro wam tak źle w mieście to ruszcie się i umykajcie tam gdzie będzie lepiej. Ja już podjąłem pierwsze kroki, jak za rok uzyskam tytuł mgr uciekam do ciekawszych miejsc w PL. Nie zamierzam się denerwować że o 22 mam być w domu bo będzie godzina policyjna, czy inny wymysł moherowy. Polecam Płock, bardzo "wciągające" miasto, sporo imprez z prawdziwego zdarzenia (a nie jakieś hosanny), normalne galerie handlowe (a nie pseudo galerie, już rywal w Białej lepiej wygląda niż Galeria S, no i czynny w niedziele), dobre ulice, zarobki zdecydowanie wyższe. Już teraz jako student pracuję dorywczo w Płocku i mimo ze urodziłem się w Siedlcach nie zamierzam tutaj zostawać. Zwyczajnie nie ma po co.

 8. max dodano 11 lat temu

  mam pytanie do urzędasów, chcecie wprowadzać nakaz zamykania lokali o 23…ok tylko po kiego grzyba dawaliście pozwolenia na otwarcie takiego lokalu w miejscu sąsiadującym z lokalami mieszkalnymi??!! a teraz chcecie zamykać o 23 bo komuś przeszkadza… się pytam czy w Urzędzie Miasta nie ma ludzi odpowiedzialnych za kontrolę, ciężko wydelegować osobę by sprawdziła czy aby przypadkiem nowo otwarty lokal nie będzie uciążliwy dla sąsiadów??!!

 9. Pinezka dodano 11 lat temu

  To znaczy ,że Kudelski chce wprowadzić godzinę policyjną w Siedlcach?:D

 10. americano dodano 11 lat temu

  na miejscu Kudelskiego dogadałbym się z STS-em i poszedł razem do wyborów, zostawiając tych POwców z dala – na moje oko to na siłę rozdmuchana sprawa, pan Kordecki, tak tu oburzony, na pewno zdaje sobie sprawę, że nie jedna dziwna uchwała była przedstawiana na komisjach, autorstwa również PO, STS, SLD itd. i nigdy nie ujrzały światła dziennego! Siedlcom nie grozi coś takiego, spokojnie.

 11. Maja dodano 11 lat temu

  To nie chodzi o to, że nie ma szans aby to przeszło – tylko o to, że nasz prezydent ma w ogóle takie pomysły. I gdyby miał taką władzę to sam by to zrobił, albo i jeszcze więcej. Ja nie chce prezydenta, który jakby mógł to by zakazał wszystkiego co inne od kościoła.

 12. asia dodano 11 lat temu

  może już dosyć takiego prezydenta, który ma do zaoferowania młodzieży tylko festival hosanna i tym podbne atrakcje.
  jedną dyskotekę już wykończyli
  teraz godzina policyjna
  jak nie wiadomo o co chodzi
  to wiadomo: kasa
  kto chce interes na tym zrobić?!
  na szczęście pan kudelski ze swoimi pomysłami długo już nie poszaleje w siedlcach
  idzcie na wybory
  błagam!
  to miasto i tak wieje nudą

 13. asia dodano 11 lat temu

  a tak wogóle to czy ktoś wie kto będzie kandydował na prezydenta siedlec
  ( inaczej strusowa;))?

 14. Dagmara dodano 11 lat temu

  Prezydent nas młodych nie chce w mieście- co robi jego służba, że nie mogą upilnować porządku na jednej ulicy??? Uwzględnimy to w głosowaniu…
  Młodzi nie dajmy się wygonić na wieś!
  Wyprostowane chodniki nie zapewnią " PRZYJAZNEGO MIASTA" …
  I jak tu mieszkać?!

 15. Paweł dodano 11 lat temu

  Ale fajnie…
  "Friendly City" dla młodzieży BEZ DYSKOTEKI …
  Nowa metoda PIS-u na zdobywanie głosów wyborczych…
  GRATULUJEMY POMYSŁU!!!
  SZANOWNEMU PANU PREZYDENTOWI…

 16. cater dodano 11 lat temu

  Tak jak powiedział kononowicz: "nie będzie niczego" 🙂

 17. Bartek dodano 11 lat temu

  Cieszę się, że w końcu ktoś wytyka nieprzemyśłane wypowiedzi prezydenta. I tu nie chodzi o to Siedlczaninie żeby krytykować jak leci. Uważam, że prezydent Siedlec powinien w końcu sam zacząć się tłumaczyć i mediom i mieszkańcom miasta z tego co lokalni dziennikarze wyłapują podczas jego wypowiedzi. Osobiście uważam, że jeśli słowo padło, zostało napisane i są na to dowody to teraz Kudelski powinien zacząćwyjaśniać. Mam dosyć, że do tej pory zawsze to kudelski miał ostatni głos. Spinie – trzymam kciuki za redakcje. Tylko nie zmarnujcie się i właśnie będźcie te, przy których trzeba myśleć co się mówi. Tak jak z tą trybuną.

 18. ons dodano 11 lat temu

  Panie Prezydencie , takimi swoimi działaniami na pewno nie wygra Pan wyborów !

 19. PolM dodano 11 lat temu

  Postawcie przed klubami po krzyżu i kłopotu nie bedzie 😀 Nikt Was nie ruszy, a jak ruszy to dzwońcie do PiSu, że modlić się już nie można 😉

 20. gonia dodano 11 lat temu

  no to już po imprezowaniu w siedlcach młodzi pojadą za miasto w takim rrazie i nie dadzą kudelskiemu zarobic i innym. debileeeee

 21. imprezowicz ;-) dodano 11 lat temu

  paranoja !!! niema co się oszukiwać ale żeby nie jedna brama na Sienkiewicza to siedlce już całkiem byłyby daleko za murzynami !!! Nie rozwijamy się wogóle a wręcz cofamy jako miasto pod względem kulturalnym dla młodzierzy … gdzie się ma udać osoba mająca 20-25 lat ?? w okolicy siedlec poza zabawami(ostatnio mało licznymi) niema gdzie się bawić … 50-70 km to trasa którą trzeba będzie pokonać jak nam zamkną dyskoteki do Radzynia Podlaskiego, Janowa czy Nuru … Róbmy tak dalej to wcześniej wspominany przeze mnie przedział wiekowy wyemigruje z Siedlec … Gdzie tu sens i logika ?? Myślę że nie jedna osoba się ze mną zgodzi która odwiedza JEDYNE dwa kluby w Siedlcach …

 22. Uparciuch:D dodano 11 lat temu

  Zgadzam się z innymi, że zamknięcie tych dyskotek to jest niedorzeczność!!! Mało jest takich miejsc jak te na Sienkiewicza, gdzie można nie tylko pogadać ze znajomymi ale również potańczyć:) I wg mnie są to świetne miejsca, z dobrą ochroną i obsługa:)) Zamknięcie spowoduje nie tylko wyemigrowanie młodych ludzi z miasta ale również wzrost wypadków, bo do innych dyskotek trzeba zrobić ładne kilkadziesiąt km, często dosyć ruchliwymi trasami. I Ci, który jak dotąd mogli się przejść do klubu, to teraz będą musieli wsiadać w samochód i jechać a w jakim będą stanie to niech już da do myślenia władzom miasta, którzy będą mieli ich na sumieniu…

 23. Józef : wara od prezydenta dodano 11 lat temu

  Wara od prezydenta. dobrze Panie prezydencie. Dobrze. Trzeba się zabrać za tą hołotę co to nie umie uszanować ludzi starszych i ich prawa do spokoju. A nie myślicie, że takie obszczymury mogą uprzykrzyć życie też tym co mają małe dzieci? spokoju nie ma. W domu nie potrafili ich wychować i wyłazi to robactwo na ulice, bo matka w domu boi się coś powiedzieć. Kultury trochę. A o Panu Kudelskim – naszym Prezydencie to wy z wielkiej litery powinniście pisać a nie taniej sensacji szukać. Wy rozwydrzone bachory

 24. Aga B. dodano 11 lat temu

  Szczerze powiedziawszy, pomysł jest absurdalny.
  Jestem pełna poszanowania dla P. Kudelskiego bo faktycznie za swoich rządów w Sdl zrobił bardzo dużo, co widać gołym okiem. Rozumiem też osoby, które chcą spokoju i ciszy na ulicach ale bądźmy realistami-w Sdl nie ma wiele miejsc, do którym można wyjść i się pobawić, nie można nakładać nakazu zamykania lokalu o godz. 23.00 bo to mija się z celem. Ludzie chcą bawić się, nie chodzi tu przecież o rozruby i wieczne kłopoty związane z zakłócaniem ciszy innym ludziom-chodzi o możność korzystania z życia kulturalnego, jakim jest pójście na imprezę.

  Dyskoteka bądź klub jest miejscem gdzie idziemy, żeby spędzić większość nocy więc nie można nakładać ograniczeń do godz. 23.00 bo dla niektórych o tej porze dopiero zaczyna się zabawa. Sądzę, że władze powinny docenić, że młodzież ma w Sdl chociaż te kluby przy ul. Sienkiewicza, które są naprawdę porządne a nie jak to bywa gdzieniegdzie są spędem gówniarzy i patologii. Poza tym coraz więcej młodych ludzi wyprowadza się z Sdl bo nie widzi w nich rozwoju ani możliwości spędzenia aktywnie czasu z powodu braku miejsc do tego.

  Dlatego zamiast oburzać się i rzucać błotem nawzajem, pomyślmy logicznie. I zwracam się tu zarówno do władz jak i zwolenników tej absurdalnej uchwały, bo to ograniczenie doprowadzi do zamknięcia tych miejsc, a co za tym idzie to rozwoju jeszcze większej patologii bo młodzież nie będzie miała możliwości na ciekawe spędzenie czasu wolnego.

  Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozsądek władz-dajcie żyć młodzieży w tym mieście!
  Aga.

 25. Darek Patoleta dodano 11 lat temu

  witam Forumowiczów.Celem uniknięcia nieporozumienia,które mogłoby nastąpić w wyniku nieodpowiedniej interpretacji moich słów ,z wywiadu dla SPINu Pragnę poinformować że,poruszając kwestie sądu nie miałem na myśli "że Ja będę się sądził ",tylko to że,podobne sprawy tak się kończyły.Oświadczam że,nie mam zamiaru komentować uchwały.I bez względu na to czy wejdzie ona w życie czy nie,podjąłem decyzje o zamknięciu klubów "huśtawka"i "la malinche".Nie żywie do nikogo urazy z tego powodu.Apeluję o wzajemny szacunek.Może wtedy coś się zmieni.Pozdrawiam Wszystkich,Redakcji SPINu gratuluję,że jako pierwsi podjęli temat. Darek Patoleta.

 26. dobry89 dodano 11 lat temu

  i słusznie, za duzo wiesiakow juz tam zjezdza, moze delikatnie mowiac odp….a sie od naszych klubow

 27. M dodano 11 lat temu

  Tak, ta uchwała najprawdopodobniej nie wejdzie w życie. Autor próbuje się już z niej wycofać. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to właśnie efektem negatywnej opinii PO w Siedlcach, która chce tworzyć nowoczesnie i przyjazne miasto. Niewielu zdaje sobie sprawę, że ta uchwała zamiast zwiększyć bezpieczeństwo i zapewnić spokoj miałaby zupełnie odwrotny skutek. Młodzież zamiast bawić się w chronionych i bezpiecznych lokalach wyszłaby na ulice i tam odbywałyby się imprezy. Dodatkowo tworzenie miasta przyjaznego studentom to nie tylko uczelnie ale także całe zaplecze kulturalno rozrywkowe, nie zapominajmy o tym!

 28. Piotr dodano 11 lat temu

  W Siedlcach na dzień dzisiejszy jest dwie dyskoteki które są obok siebie i w dodatku w centrum miasta jak by nie mozna bylo umiejscowic dyskoteki na obrzeżu miasta gdzies gdzie hałas nie bedzie tak dokuczliwy

 29. Anovia dodano 11 lat temu

  Powiem tylko tyle : DOBRY ŻART 😀 Proponuje także sklepy z alkoholem zamknąć równoczesnie z końcem dobranocki, a co jak szaleć to szaleć, albo nie !!! zlikwidujmy sklepy alkoholowe z Siedlec! Zróbmy Siedlce miastem bez alkoholu, a pobawić się będzie można na dyskotekach, o pardon wieczorkach tanecznych organizowanych przez Oazę.
  A tak serio ul. Sienkiewicza i tak jest niebezpieczna po zmroku (ach te bramy pełne… no ) i tutaj wcale nie trzeba dyskotek, było Crazy-źle, było Chilli-źle, jest Bohema-źle. Nie rozumiem,nawet w mniejszych miastach nie ma problemu z prosperowaniem dyskotek w centrum, tylko władze Sdl robią z tego kłopot, o co tu do chole… chodzi??

 30. ja dodano 11 lat temu

  no tak… to miasto chce wyslac nas na wies na jakas wichure i zeby tam dostac w głowe. czy to jest normalne. PRECZ Z KUDELSKIM! co juz jemu calkiem odbija? chyba tak. bo woli zeby mlodziez chodzila ulicami miasta. bo UM co sobie mysli, ze po 23 pojda spac? wrecz przeciwnie dopiero wtedy bedzie sie dzialo w naszym miescie strach wyjsc na ulice! zadna z mlodych osob nie zaakceptuje tego i nie bedzie za Kudelskim na dalsza kadencje.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 31. POPIERAM W CALEJ ROZCIAGLOSCI!!! dodano 11 lat temu

  Jak nie musicie spac w poblizu ogrodka piwnego, to mozecie wylewac swe zale, jednak mieszkancy maja powazny klopot z halasem – CODZIENNE smiechy i hahy do 2..4 rano sa meczace dla kazdego, nie mowiac juz o ludziach, ktorzy ida na 7 czy 8 do pracy!
  Zastanowcie sie nad tym.
  Czy wymaga to nadludzkich mozliwosci, by zrozumiec druga strone?

 32. Beata dodano 11 lat temu

  Przecież to bez sensu… Ludzie nie mając miejsca do zabawy wyjdą bawić się na ulicach. Rozumiem ludzi którzy mieszkają w pobliżu barów gdzie jest głośno ale nie wpadajmy w skrajności. Myślę że lepszym rozwiązaniem było by ograniczenie możliwości korzystania z ogródków piwnych dajmy na to do którejś tam godziny ale za to lokale powinny być pootwierane tak długo jak chcą tego właściciele! Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to zastanówmy się co to da: zamiast w barach dyskotekach etc, ludzie będą spotykać się na skwerkach, w parku itd. Zamiast gonić ludzi o 23 do domów, nie lepiej zwiększyć ilość patroli policyjnych i straży miejskiej w "ryzykownych" miejscach? Nie oszukujmy się, patrole są zazwyczaj tam (nie mówię że zawsze) w miejscach gdzie jest pusto. zamiast popadać w skrajności zacznijmy myśleć logicznie i zamiast dążyć do tego aby wyszło "tak jak ja chcę" zacznijmy szukać kompromisów.

 33. Dyskoteka pod blokiem dodano 11 lat temu

  Całkowicie się zgadzam z Prezydentem. Najbardziej przemądrzali są pewnie Ci, których problem nie dotyczy – nie mają klubu pod nosem i nie muszą cierpieć na bezsenność do 5 rano bo dudnią im basy pod oknem. Bawić się można na wiele sposobów, na pewno nie kosztem czyjegoś wypoczynku, jeśli ma być głośno, to daleko od zabudowań. Wtedy można się zorganizowaną grupą wybrać na nocną eskapadę, jeśli już się chce wyżyć, bo niestety w taką postać przeistacza się dzisiejsze pojmowanie zabawy. Niestety bawienie się na dyskotekach najczęściej techno ma charakter kuśtykania ćpunów na parkiecie, ot piękna rozrywka.
  Za przeproszeniem, ale w naszym społeczeństwie dominuje wypaczony charakter pojmowania zabawy – zabawa czyli burda, albo picie do rana.
  Wszystkie dyskoteki w centrach nie powinny być czynne dłużej niż do czasu czasu, w którym spokojny obywatel udaje się na spoczynek – godzina 23 i 24 to i tak dobrze dla właścicieli.

 34. Ola dodano 4 lata temu

  Popieram. Bardzo duże gratulacje dla Pana Prezydenta. Pani Zdanowska- proszę wziąć przykład i zamknąć działającą w tyg. Bajkę przy Piotrkowskiej 90!!!! Podejrzewam, że takich lokali zagłuszających myśli jest znacznie więcej!!!! Zróbcie coś z tym!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?