SPIN

POLICJA: Zaatakowali siekierą właściciela samochodu

Beata Głozak poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 13:46 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj 29. sierpnia o godz. 4. nad ranem na ulicy Wieniawskiego grupa czterech mężczyzn używając piły motorowej i siekiery zniszczyła zaparkowany tam pojazd Dodge Caravan, a następnie dotkliwie pobiła jego właściciela. Jeden z napastników już został zatrzymany przez siedleckich funkcjonariuszy. Obecnie policjanci zmierzają do zatrzymania pozostałych mężczyzn. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (29.08) około godz. 4. dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o tym, że na parkingu przy ul. Wieniawskiego grupa mężczyzn używając piły motorowej i siekiery demoluje zaparkowany tam pojazd Dodge Caravan. Na miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny. Sprawcy zbiegli jednak przed przybyciem policji. Funkcjonariusze zastali natomiast na miejscu interwencji dotkliwie pobitego właściciela pojazdu. Jak ustalono napastnicy zadali mu kilka ciosów siekierą, powodując obrażenia m. in. ręki i nogi. Na szczęście według opinii lekarzy nie zagrażają one jego życiu. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania po kilku godzinach jednego ze sprawców. Okazał się nim 30 – letni mieszkaniec Siedlec, który został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ustalono również tożsamości pozostałych mężczyzn. Obecnie pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze zmierzają do ich zatrzymania oraz ustaleni motywów ich agresji. W najbliższym czasie wszyscy napastnicy odpowiedzą za pobicie oraz uszkodzenie mienia. Może im za to grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?