SPIN

Za dwa tygodnie mistrzostwa w Turcji

Beata Głozak sobota, 4 września 2010, 16:34 Sport, Wydarzenia
Dominika Misterska - Zasowska (pierwsza z prawej) - jedyna sztangistka z siedleckiego klubu na MŚ.

Dominika Misterska - Zasowska (pierwsza z prawej) - jedyna sztangistka z siedleckiego klubu na MŚ.

Dwa tygodnie dzieli nas od Mistrzostw Świata Seniorek i Seniorów  w Podnoszeniu Ciężarów, które odbędą się w dniach 17 – 26 września w tureckiej Antalyi. Kilka dni temu Ryszard Soćko, trener narodowej kadry kobiet podał nazwiska sztangistek, które będą walczyć w Turcji. Siedlecki WLKS reprezentuje tylko Dominika Misterska – Zasowska.

W Antalyi wystartuje siedem reprezentantek naszego kraju. W kategorii 48 kg będzie to Marzena Karpińska ze Znicza Biłgoraj a w kat. 58 kg – Marieta Gotfryd (Tytan Oława) i Aleksandra Klejnowska-Krzywańska z klubu Zawisza Bydgoszcz. Anna Leśniewska  z Mazovii Ciechanów będzie walczyć w kategorii 63 kg. W kategorii 69 kg wystartuje Ewa Mizdal (Unia Hrubieszów) a w kat. +75 kg – Sabina Bagińska (Horyzont Mełno).

Siedlce reprezentować będzie tylko jedna zawodniczka: Dominika Misterska-Zasowska w kategorii 63 kg. Występu podczas MŚ nie zaliczy natomiast Agata Wróbel, która pod okiem Ryszarda Soćko trenowała ostatnio w naszym mieście. Dwukrotna olimpijka (srebro w Sydney, brąz w Atenach) skarży się na bóle w biodrze.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?