SPIN

PSL: Dużo kobiet w wyborach. W Siedlcach Orzełowska

Beata Głozak środa, 22 września 2010, 13:35 Siedlce, Wydarzenia
Adam Struzik, marszałek mazowiecki będzie kandydował na stanowisko prezydenta Płocka.

Adam Struzik, marszałek mazowiecki będzie kandydował na stanowisko prezydenta Płocka.

„Człowiek jest najważniejszy” – to tytuł kampanii samorządowej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Konferencja z 18 września, w której udział wzięli m.in. wicepremier Waldemar Pawlak i Adam Struzik, marszałek mazowiecki była w całości poświęcona Mazowszu.

– To kampania totalna – zaczął Struzik, który sam będzie ubiegał się o fotel prezydenta Płocka. – PSL wystawia kandydatów w niemal wszystkich gminach i powiatach Mazowsza. We wszystkich ośrodkach subregionalnych wystawiamy kandydatów i kandydatki na prezydentów. Mamy pełną listę do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W sumie lista z Mazowsza liczy 5 tysięcy osób – dodał. Jak podkreślił nazwiska były zbierane od niemal roku. – To ludzie z autorytetem, wykształceniem i poważaniem społecznym. Tacy, którzy umieją pozyskiwać środki unijne. 98 procent kandydatów do sejmiku wojewódzkiego to osoby z wyższym wykształceniem część z tytułami naukowymi. Postawiliśmy na doświadczenie, młodość, na kobiety, mężczyzn, na naukowców, rolników. Z 7 okręgów wyborczych do sejmiku wojewódzkiego w 5 liderkami są kobiety – podkreślił Adam Struzik. – My nie mówimy o parytetach. My je realizujemy – stwierdził. W programie wyborów samorządowych ludowcy postawią na zrównoważony rozwój regionu a także wszystko co najmocniej wiąże się z dobrem człowieka: zdrowie, edukacja, aktywność i praca.

Jak podała telewizja TVN24 w Siedlcach kandydatką z listy PSL została Janina Ewa Orzełowska, dyrektorka siedleckiej delegatury Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

bg/fot. ab

11 komentarzy

 1. Andy dodano 11 lat temu

  Zero szans ale pokandydować może, partia Posadźmy Swoich Ludzi wie lepiej. Pozdrawaiam

 2. siedlczanka dodano 11 lat temu

  Z poważaniem i autorytetem – ja nie wiem kto to jest ta pani.

 3. też siedlczanka dodano 11 lat temu

  a ja wiem, młoda i zielona ( bo z PSL)

 4. janina (?) ewa dodano 11 lat temu

  Ludzie do czego to doszło. Przecież ta kobita nic sobą nie prezentuje. Chodziłam z nią do liceum… Mam nadzieję że chociaż maturę dorobiła.

 5. znajoma dodano 11 lat temu

  Chciałam nie chciałam, ale poznałam Panią Janiną Orzełowską.
  Prawdę mówiąc niczym mnie nie ujeł jest fałszywa i pazerna.
  Na proste pytania zastanawia się co odpowiedźieć i ogólnie bardzo prosta z niej kobita. A myśli że na prezydenta się nadaje. hahahaha! Litości.

 6. gongmin dodano 11 lat temu

  „Człowiek jest najważniejszy” – co za hipokryzja! Dla siedleckich "działaczy" PSL to " Stołek jest najważniejszy." Świadczy o tym co starosta siedlecki zrobił z niektórymi kandydatami w okręgu nr 4 obejmującym gminy Mordy i Przesmyki. U niego liczy się tylko stanowisko chociażby po trupach a stanowisko to kasa i to wcale niemała. Dlaczego struzik utrzymuje taki dziwny twór jak ziemski powiat siedlecki?

 7. ktk dodano 11 lat temu

  Hasło PSL-u „Człowiek jest najważniejszy”. Ktoś dopisał na plakacie „…z rodziny”. I chyba ma rację. Wystarczy spojrzeć na listy wyborcze. Kandydatka na prezydenta miasta Siedlce – kuzynka posła Krzysztofa B. Kandydatka na wójta gminy Wiśniew – żona posła Krzysztofa B.

 8. Anonim dodano 11 lat temu

  Super kobietka, pomocna, konkretna, serdeczna i życzliwa. Ma mój głos.

 9. Sąsiad pani Orzełowskiej dodano 11 lat temu

  Grunt to rodzinka. Kto ma posła w rodzie, tego bieda nie ubodzie. Człowiek jest najważniejszy – oczywiście, byle był z rodziny pana posła Krzysztofa Wawrzyńca B.

 10. milk dodano 11 lat temu

  super dziewczyna młoda i energiczna bardzo inteligentna , pomocna, mądra zawsze przemysli zanim cos powie uważam ze zawsze można na nią liczyć . W mojej rodzinie ma juz zaklepane głosy;)

 11. Ròwnież Ewa dodano 7 lat temu

  Ludzie chyba do tej pory pękliście z zazdrości. Pani Orzełowska jest wspaniałym człowiekiem. Pomaga każdemu,kto zwróci się do niej o pomoc. Jest konkretna I szczera. Zawsze będę na oddawać głos na Janinę Ewę Orzełowskà

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?