SPIN

Nowe pomysły w NoveKino

Aneta Borkowska wtorek, 28 września 2010, 17:10 Kultura, Wydarzenia

Od października w NoveKino czekają nas nowe atrakcje. Oprócz dobrze znanego cyklu „Oczami Kobiet” będzie jeszcze „Do zobaczenia” oraz „Musicale Świata”. Kino nie zapomina także o tych co lubią dłużej posiedzieć w kinowych fotelach. Dla nich powstaje cykl Nove Maratony Filmowe.

"Seks w wielkim mieście" - kadr z filmu Fot.MF

"Seks w wielkim mieście" - kadr z filmu Fot.MF

Wieczorny „Salon Kobiet
Dobrze znany i popularny cykl „Oczami Kobiet” w odświeżonym wydaniu – z filmami pozytywnymi, czasem śmiesznymi, lekkimi, czasem poważnymi i na serio. Na deser – dobre ciastko, porady wizażystki, konkursy z nagrodami.
Inauguracja – wtorek, 5 października: SEKS W WIELKIM MIEŚCIE 2
Z dala od Nowego Jorku. Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda trafiają do jednego z najbardziej luksusowych, egzotycznych i tętniących życiem miejsc, gdzie przyjęcia nigdy się nie kończą, a każdy zakątek skrywa coś wartego odkrycia. Ta ucieczka z wielkiego miasta przypada w idealnym momencie dla każdej z przyjaciółek, które zdają sobie sprawę z tego, że ugrzęzły w tradycyjnych rolach związanych z małżeństwem, macierzyństwem, i nie tylko… I postanawiają z tym walczyć.

 

"Cooler" - kadr z filmu Fot.MF

"Cooler" - kadr z filmu Fot.MF

Do zobaczenia…”
Cykl prezentuje filmy niekomercyjne, niosące wielkie pokłady treści,  których do tej pory nie można było zobaczyć w Siedlcach na dużym ekranie.
Inauguracja – czwartek, 7 października: COOLER
To historia Berniego Lootza, najbardziej pechowego człowieka w Las Vegas, którego zły los przenosi się także na ludzi, którzy z nim przebywają. Właściciel jednego z kasyn używa więc Berniego do „likwidowania” wygranych największych dotychczasowych szczęściarzy. W ten sposób bohater spłaca swój ogromny dług wobec kasyna. Wychodzi na tym na tyle dobrze, że pewnego dnia postanawia opuścić Vegas, na co jednak nie chcą się zgodzić jego „pracodawcy”. Sprawy komplikują się dodatkowo, gdy Bernie zakochuje się w kelnerce pracującej z nim w kasynie i traci swe zdolności „rozsiewania” pecha w promieniu paru kilometrów.

"Chicago" - kadr z filmu Fot.MF

"Chicago" - kadr z filmu Fot.MF

„Musicale Świata”
Czas na dobre kino musicalowe – cykl prezentuje przekrój filmów tego gatunku – od filmów sprzed kilkudziesięciu lat po dzisiejsze produkcje.
Inauguracja: piątek, 22 października: CHICAGO
Znany broadwayowski reżyser teatralny w filmowej adaptacji nagrodzonego Tony musicalu o seksie, morderstwie, zazdrości i jazzie. Historia seksownej, wodewilowej piosenkarki Roxie Hart, która zamknięta w więzieniu za zabójstwo swojego kochanka staje się obiektem podziwu, dzięki pomocy swojego niezbyt uczciwego prawnika.

 

 

„Nove Maratony Filmowe
W kolejnych odsłonach zobaczycie filmy specjalnie dobrane tak, by tworzyły jedno wydarzenie. Przerwy pomiędzy projekcjami wykorzystamy na poczęstunek i  losowanie nagród wśród widzów maratonu.
Inauguracja: piątek, 29 października: MARATON GROZY 3D

"Piła" - kadr z filmu Fot.MF

"Piła" - kadr z filmu Fot.MF

PIŁA VII
Grupa ludzi, którzy przetrwali mordercze zabawy Jigsawa, szuka wsparcia u guru samopomocy, a przy okazji również niedoszłej ofiary geniusza zbrodni – Bobby’ego Dagena. Okazuje się, że skrywa on mroczne sekrety, których ujawnienie doprowadza do nowej fali terroru na niewyobrażalną skalę.

"Oszukać przeznaczenie" - kadr z filmu Fot.MF

"Oszukać przeznaczenie" - kadr z filmu Fot.MF

 

OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE IV
Nick wraz z grupą przyjaciół wyrusza na tor, aby śledzić weekendowe wyścigi samochodowe. Nagle dochodzi do przerażającego wypadku – samochód wyścigowy uderza w widownię z prędkością 180 km/h. Rozmiary masakry przekraczają wszelkie wyobrażenie – ludzkie ciała rozdarte na strzępy, głowy odcinane płonącymi kołami, potężne eksplozje i w końcu katastrofa – cały stadion wali się na głowy tych, którzy przeżyli. Główny bohater odkrywa, że była to tylko wizja czegoś, co stanie się za chwilę. W najwyższym pośpiechu ucieka ze stadionu, zabierając ze sobą 12 innych osób. Lecz śmierć powraca, by dokończyć dzieła – ocaleni giną kolejno w najbardziej nieprawdopodobnych wypadkach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?