SPIN

Maciej Drabio. Nadchodzi czas Lewicy?

Beata Głozak piątek, 1 października 2010, 23:02 Siedlce, Wydarzenia
Lewica dla Siedlec 2010

Lewica dla Siedlec 2010

Wczoraj siedlecka Lewica rozpoczęła kampanię wyborczą. Jej kandydatem do fotelu prezydenta naszego miasta jest Maciej Drabio. Podczas konwencji programowej „Program Lewicy dla Siedlec 2010” w klubie Bohema obecni byli m.in. Ryszard Kalisz, poseł na Sejm i Katarzyna Piekarska, wiceprzewodnicząca SLD.

Z ponad 30 – minutowym poślizgiem, około godziny 19. w klubie Bohema siedlecka Lewica zaprezentowała swój program wyborczy do nadchodzących wyborów samorządowych.  Żłobki, przedszkola, remonty dróg, stypendia dla zdolnych, opieka nad starszymi, darmowy internet w całym mieście. To wszystko obiecuje Maciej Drabio, radny i jej kandydat na prezydenta Siedlec. Każdy kto przyszedł na wczorajsze spotkanie dostał książeczkę z jego programem wyborczym zapisanym na 16 stronach.

PIEKARSKA JEST PEWNA

– Kiedy kilka miesięcy temu uczestniczyłam z Maciejem Drabio w konferencji prasowej to muszę przyznać, że byłam z niego tak po ludzku dumna – powiedziała Katarzyna Piekarska, wiceprzewodnicząca SLD. – To dobry kandydat, który już wtedy przedstawił bardzo dobry, spójny program dla Siedlec. Widać że jest to osoba, która wie czego chce, która ma program i która wie co zrobi kiedy zostanie prezydentem miasta.

Piekarska podkreśliła, że jest pewna wygranej Macieja Drabio. Dodała, że cała Lewica jest znakomicie przygotowana do nadchodzących wyborów.

– Już na początku tego roku były znane nazwiska kandydatów na prezydentów byłych miast wojewódzkich. Ten czas pozwolił na to, że mogli oni już przygotować się do kampanii wyborczej a co za tym idzie uzyskać dobry wynik. Kluczem do sukcesu są ludzie. Możemy zwyciężyć na Mazowszu.

Plany SLD są jednak bardziej dalekosiężne. Nie kończą się  na roku 2010. Wiceprzewodnicząca przekonywała zebranych w klubie działaczy lewicowych, że już w 2014 roku będą samodzielnie rządzić w regionie mazowieckim.

„MAMY PRIORYTETY”

– Kandydaci wszystkich partii lewicowych jakie są w Siedlcach będą startować z jednej listy Lewicy – ogłosił Maciej Drabio. – Nie popełnimy błędów z przeszłości. Będą członkowie SLD, sympatycy Lewicy. Będzie Zbigniew Piwoński i Adam Bobryk. Byliśmy mądrą i konsekwentną opozycją a nasz program był dyskutowany z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych. Jest w nim poruszonych wiele ważnych punktów dla Siedlec. Przede wszystkim rodzina i człowiek. Będą miejsca w żłobkach i przedszkolach. Więcej stypendiów dla zdolnych i darmowych internet, czyli to czego koalicji PiS-PO nie udało się osiągnąć – wyliczał kandydat na prezydenta Siedlec.

DRABIO CZUJE RYTM

– Maciej Drabio czuje rytm tego miasta. Czuje mieszkańców a jednoczenie jest osobą, która zdaje sobie sprawę z nadchodzących wyzwań – mówił o siedleckim radnym Ryszard Kalisz, poseł na Sejm RP. – Przychodzi czas na Polskę otwartą, modernizacyjną i otwartą światopoglądowo. Na Polskę, gdzie wartości lewicowe są na co dzień przestrzegane. Siedlce zasługują na prezydenta, który będzie dbał o każdego człowieka, miał szacunek do każdego człowieka. Niezależnie od tego jaką pozycję społeczną ma, czy chodzi do kościoła i jest zaprzyjaźniony z biskupem. Niezależnie do tego czy jest taki jak wszyscy czy inny – podkreślał.

Kalisz, który kilkakrotnie odwiedzał nasze miasto podkreślał, że jego mieszkańcy to zintegrowane, ale i wymagające społeczeństwo. Według niego potrzebny jest kandydat, który będzie starał się zdobyć jak najwięcej pieniędzy unijnych. – Mnóstwo pieniędzy jest do przejęcia z Unii, ale tyle samo jest do zmarnowania a tego zrobić nie można – dodał.

LEWICA ZDETERMINOWANA

Środki unijne powinny być, zdaniem posła, dla ludzi a nie satysfakcji władzy. – Bo władza jest od tego a nie od całowania biskupa w pierścień – zakończył.

O mobilizacji sił Lewicy mówiła z kolei Stanisława Prządka, sekretarz Klubu Parlamentarnego Lewicy. Podkreśliła również determinację w walce o dobry wynik w wyborach samorządowych.

– To w samorządzie wydawanych jest 90 procent decyzji, które mają rozwiązywać problemy społeczne mieszkańców danej gminy – powiedziała. – Jako posłowie będziemy intensywnie pracować w terenie na rzecz naszych kandydatów – dodała Prządka. Najważniejsze dla  niej w wyborach samorządowych są: rozwój przedsiębiorczości, oświata, rozwój infrastruktury i dotacje unijne.

bg


Przestawiamy główne założenia programu Macieja Drabio.

SŁUŻBA ZDROWIA
wprowadzenie systemu kontroli jakości świadczonych usług przez personel medyczny i administracyjny poradni i szpitala
nie dla łączenia szpitali,
stworzenie ośrodka opieki dziennej dla osób starszych
EDUKACJA
nowa szkoła podstawowa w zachodniej części Siedlec
program „Otwarta szkoła” – otwarcie szkół po lekcjach oraz w weekendy
dodatkowe wynagrodzenie dla nauczycieli
BEZPIECZEŃSTWO
Rozbudowa monitoringu wizyjnego w centrum miasta o ulice: Świrskiego, Kilińskiego, Sienkiewicza, Floriańską, Armii Krajowej
zwiększenie zadań straży miejskiej – więcej etatów pozwoli na jej pracę do godz. 24
motywujący fundusz nagrodowy dla policjantów za osiągnięcia w walce z przedsiębiorczością
TRANSPORT
nowy tabor MPK
nie dla dotowania przedsięwzięć nie pokrywających się z interesem miasta – nie dla przejścia PKS-u
KOMUNIKACJA I DROGI
budowa parkingów
rozbudowa ścieżek rowerowych
drogi osiedlowe dostępne dla służb ratowniczych
remont dróg (Jagiellońska, Narutowicza, Mickiewicza, ks. Brzóski, Rawicza, Graniczna, Ceglana, Strzalińska, Bema, Młynarska, Okrzei, Prądzyńskiego, Łukasińskiego, Przerwy – Tetmajera, Spokojnej, Cmentarnej, Reymonta, Piaski Starowiejskie)
remont chodników
skuteczniejsza sygnalizacja świetlna
BUDOWNICTWO
program budownictwa komunalnego i socjalnego
remont starych kamienic zarządzanych przez miasto
odbudowa Bramy – Dzwonnicy
INFRASTRUKTURA I MAJĄTEK KOMUNALNY
darmowy internet w całym mieście
partnerstwo publiczno – prywatne
KULTURA
hala widowiskowa/wystawiennicza
renowacja Amfiteatru
nie dla łączenia ośrodków kultury
galeria sztuki
SPORT
aquapark – doprowadzenie inwestycji do końca
dofinansowanie sportu wg czytelnych zasad
wzmocnienie sekcji młodzieżowych w szkołach i klubach sportowych
ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – AKTYWNA POLITYKA WOBEC INWESTORÓW
samorządowy fundusz poręczeń kredytowych
hala widowiskowa
dalszy rozwój strefy ekonomicznej
GOSPODARKA PRZESTRZENNA
rozwój terenów zielonych
TURYSTYKA I REKREACJA
zagospodarowanie terenów wokół zalewu
rewitalizacja parku Aleksandria
rewitalizacja miasteczka ruchu drogowego wspólnie z Siedlecką Spółdzielnią Mieszkaniową
górka saneczkowa
uatrakcyjnienie zalewu – reaktywacja wypożyczalnia sprzętu wodnego  
URZĄD PRZYJAZNY MIESZKAŃCOM, PROFESJONALNA OBSŁUGA
urząd neutralny światopoglądowo
EKOLOGIA I ŚRODOWISKO
zielone plany zagospodarowania przestrzennego – plany zagospodarowania przestrzennego powinny narzucać nowe normy ilości terenów zielonych przy nowo realizowanych inwestycjach
segregacja odpadów
czystość i porządek na ulicach
PROMOCJA MIASTA
nowe formy i obszary promocji, m.in. pisma branżowe
nowi partnerzy
WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI III SEKTORA
specjalne stanowisko do kontaktu z organizacjami pozarządowymi
SFERA SPOŁECZNO – SOCJALNA
koniec z walką o miejsca w przedszkolach i żłobku
nowe przedszkole w zachodniej części Siedlec
drugi żłobek w Siedlcach
mieszkania komunalne bez długów – program który pomoże rozwiązać problem osób zalegających z czynszami za mieszkania komunalne (częściowe lub pełne umorzenie, odpracowanie zaległości wobec miasta w postaci prac porządkowych, rozłożenie płatności na raty)

5 komentarzy

 1. obserwator dodano 11 lat temu

  Z tego co wiem herb, logo siedlec itp znaki są znakami zastrzeżonymi Czy Pan Drabio ma zgodę na ich używanie??? jak to jest z tym…??

 2. nina dodano 11 lat temu

  szkoda, że pan Drabio nie poinformował ludzi jak pozyskać na to wszystko pieniądze. Mam kilka zastrzeżeń do programu:
  1. kto do cholery chce łączyć szpitale? raczej nie ma takiej opcji teraz, więc niech lewica nie manipuluje opinią
  2. skąd pieniądze na dodatkowe wynagrodzenie dla nauczycieli i czy w ogóle jacyś zgodzą się pracować jeszcze w weekendy? radny chce mieć codziennie dyżur?
  3. z tego co wiem monitoring ma być na kolejnej ulicy i to chyba świrskiego – pisał o tym chyba nawet SPIN, więc nie kłamcie,
  4. dlaczego fundusz motywujący dla policjantów a nie dla strażników miejskich?
  5. nowy tabor? nie kłamcie niedługo będzie przetarg – o tym też pisał spin – i to chyba nie raz
  6. nie dla przejęcia PKS-u? z tego co wiem to decyzję podejmą radni a nie prezydent
  7. skąd na renowację amfiteatru?
  8. kto do cholery chce łączyć ośrodki kultury? błagam nie wprowadzajcie zamętu między mieszkańców?
  9. no generalnie jak jest remont dróg to i chodniki są remontowane
  10. galeria sztuki? ale wybudować czy ma być w którymś z ośrodków? ja słyszałam ,że ma być w CKiS
  11. z tego co wiem to teraz właścicielami odpadów jesteśmy my, czyli ich wytwórcy – więc prezydent może nam skoczyć. przepisy mają się zmienić i tedy to będziecie robić co się Wam tylko spodoba
  12. urząd neutralny światopoglądowo? to znaczy, że teraz jak jestem prawosławna to nie dostanę papierków o zameldowanie??
  13. neutralny światopoglądowo to znaczy, że prezydent będzie otaczał się tylko ateistami? czy to nie dyskryminacja?
  14. czystość i porządek na ulicach? nawet tych odcinkach gdzie nie zarządza miasto? a to ciekawe
  15. z tego co wiem, może się mylę, teraz też jest możliwość rozłożenia na raty długu za mieszkanie komunalne.
  Prosiłabym raczej pana Drabio, aby przy spotkaniu z lokalnymi mediami powiedział jakie programy unijne widzi w przyszłości dla Siedlec, kogo widziałby w prezydenckim biurze itp.
  Przepraszam, że tak długo, ale się wk…am

 3. siedlczanin dodano 11 lat temu

  A" Fasola" nie byłby lepszy?

 4. obcy 8-my dodano 11 lat temu

  głosowanie pana kalisza, wstyd i hańba dla całej tej formacji.
  oto przykład kim są ci ludzie:

  http://www.bibula.com/?p=21474

 5. obcy 8-my dodano 11 lat temu

  głosowanie innych lewicowych "patriotów", "polskich?"

  http://lustronauki.wordpress.com/2009/04/02/pilecki-nie-bedzie-patronem-dnia-ofiar-totalitaryzmu/

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?