SPIN

Siedlecki uniwersytet zainaugurował rok akademicki

Beata Głozak poniedziałek, 4 października 2010, 15:20 Siedlce, Wydarzenia
Inauguracja roku akademickiego. Od lewej: prof. Tamara Zacharuk, prorektor ds. organizacji i rozwoju UPH i ptof. dr hab. Antoni Jówko, rektor UPH

Inauguracja roku akademickiego. Od lewej: prof. Tamara Zacharuk, prorektor ds. organizacji i rozwoju UPH i ptof. dr hab. Antoni Jówko, rektor UPH

– Życzę Wam tylko najlepszych wyników w nauce, pogłębienia wiedzy, rozszerzenia horyzontów intelektualnych i zainteresowań oraz dobrego, również w żakowskim rozumieniu, wykorzystania czasu studiów. Pamiętajcie, że czas poświęcony tylko na naukę to czas … stracony – powiedział Antoni Jówko, rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach podczas inauguracji roku akademickiego 2010/2011, która odbyła się w hali sportowej przy ul. 3 – go Maja 54.

O godzinie 12. w Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach rozpoczął się rok akademicki 2010/2011. „Chciałbym zapewnić, że my wszyscy, nauczyciele akademiccy, pracownicy inżynieryjno – techniczni i administracyjni dołożymy wszelkich starań by podtrzymać i ugruntować dobrą opinię i renomę naszego Uniwersytetu, zdając sobie sprawę ze zobowiązań z uzyskaniem statusu Uniwersytetu” – powiedział na początku uroczystości Antoni Jówko, rektor UPH.

Minutą ciszy zebrani w hali sportowej goście i studenci uczcili pamięć po zmarłym w tym roku profesorze Lesławie Szczerbie. Przed odśpiewaniem Gaudeamus nastąpiła immatrykulacja studentów pierwszego roku po czym medalami za długoletnią służbę nagrodzono 21 wykładowców uczelni.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m.in. rektorzy zaprzyjaźnionych z Uniwersytetem uczelni, Marek Sawicki – minister rolnictwa i rozwoju wsi , Jacek Kozłowski – wojewoda mazowiecki, posłowie Jacek Kozaczyński i Krzysztof Borkowski, biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski a także troje siedleckich prezydentów: Wojciech Kudelski, Marta Sosnowska i Jarosław Głowacki.

bg

 

Komentarze (1)

  1. targowica dodano 13 lat temu

    kozaczyński, borkowski, sawicki, prządka czyli smoleńskie sprzedawczyki "uświetniły" uroczystość.
    Wstyd dla uczelni takie osoby zapraszać. Oto ich głosowanie:

    http://www.bibula.com/?p=21474

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?