SPIN

„Bezmiar sprawiedliwości” czyli kolejna odsłona cyklu „Do zobaczenia…

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 października 2010, 16:55 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu Fot.MF

Kadr z filmu Fot.MF

„Wiesław Saniewski reżyseruje rzadko, ale kiedy już wchodzi na plan, doskonale wie, o czym chce widzowi opowiedzieć. Akcja nie gna tutaj do przodu na złamanie karku, ale jednocześnie pełna jest zaskakujących zwrotów, które nieustannie zmuszają widza do zweryfikowania wcześniejszych założeń i domysłów.” Paweł Marczewski/filmweb

Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Do zobaczenia…”, który już 14 października o godzinie 19. i za jedyne 14 zł  w NoveKino. Tym razem na wielkim ekranie zobaczymy „Bezmiar sprawiedliwości” w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Film oparty na faktach, które wstrząsnęły polskim wymiarem sprawiedliwości i opinią publiczną na początku lat 90-tych.

Łukasz (Robert Olech), absolwent prawa, nie chce pracować w zawodzie prawnika. Jego ojciec wysyła go do swojego kolegi, wziętego adwokata Michała Wilczka (Jan Frycz), który ma przekonać Łukasza do zawodu. Adwokat nie zniechęca go, opowiada jedynie historię pewnego procesu, w którym uczestniczył przed kilkunastu laty. Młoda dziennikarka telewizyjna, będąca w ósmym miesiącu ciąży, zostaje zamordowana. Policja zatrzymuje jej ukochanego, Jerzego Kutra (Artur Żmijewski), który twierdzi, że nie zamordował dziewczyny. Mimo że prokuratura nie znajduje żadnych dowodów, ustala jedynie prawdopodobny motyw zbrodni i skazuje mężczyznę na 25 lat więzienia. Historia opowiedziana przez adwokata intryguje Łukasza, który usiłuje na własną rękę dociec, czy Kuter na pewno zabił.

Po filmie będzie można napić się piwa (bezalkoholowego) oraz spróbować sushi. Dodatkowo każdy bilet bierze udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: alkoholu o wartości prawie 400 zł., zaproszenia do restauracji „Palce Lizać” (bez ograniczenia cenowego) oraz zaproszenia do baru sushi.

Przypominamy również, że do zdobycia bilet na film. Szczegółowe informacje tutaj.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?