SPIN

NEWS: Kuba Mędrzycki – „piątka” na liście PiS

Beata Głozak piątek, 22 października 2010, 21:42 Aktualnie, Wydarzenia

Jakub Mędrzycki, 19 – letni tancerz siedleckiej formacji Caro Dance i finalista telewizyjnego show „You Can Dance” – Po prostu tańcz!, kandyduje w wyborach samorządowych do Rady Miasta Siedlce z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Kilkunastolatek znalazł się na piątym miejscu w okręgu wyborczym nr 4, tym samym gdzie na radnych startują z miejsca nr 1 Mariusz Orzełowski, z nr 2 obecna radna Stefania Hęciak, „trójki” Stefan Kalicki i pozycji nr 4 Krzysztof Majchrzak. Za Mędrzyckim są: Teresa Nasiłowska (nr 6), Maciej Nowak (nr 7), Ewa Strzałek (nr 8), Tomasz Derlatka (nr 9), Karol Sobolewski (nr 10), Monika Brodzik (nr 11) i Marcin Sekuła (nr 12).

bg

36 komentarzy

 1. mieszkaniec Siedlec dodano 11 lat temu

  Co ten chłystek może wiedzieć o zarządzaniu miastem? Dopiero co maturę zrobił. Umiejętność tańca nie jest potrzebna do bycia radnym. Showmanom mówię NIE.

 2. szkoda gadać dodano 11 lat temu

  Pewnie!!! lepszy jest brat trybika miśka startujący z list PO i jeszcze nie jeden taki typ na ich listach.

 3. Michał dodano 11 lat temu

  To nie jego wina, że Pisiory próbują zbić interes polityczny na jego popularności. Dobrze wiedzą, że nie wygrają i chwytają się wszystkiego niczym tonący brzytwy. Swoją drogą powinien wykazać się trochę rozsądkiem, a nie tylko talentem do tańca bowiem widać jak na dłoni, że chłopakowi zrobili wodę z mózgu i naobiecywali nie wiadomo co. Żal chłopaka bo potem go rówieśnicy "zjedzą".

 4. boodek dodano 11 lat temu

  Mieszkaniec Siedlec kolejny raz nie potrafi odróżnić władzy ustawodawczej od władzy wykonawczej. Rada Miasta powinna być reprezentowana przez mieszkańców pragnących pracować dla rozwoju miasta, przedstawiać problemy i oczekiwania mieszkańców, podejmować decyzje o kierunkach rozwoju najbardziej pożądanych przez mieszkańców, a wykonywać będą to specjaliści czyli prezydent i jego urzędnicy. Kuba nie będzie wydawał pozwoleń na budowę, ale będzie miał głos w sprawie czy budować salę gimnastyczną, baseny czy ulice. Głos mlodych ludzi może nareszcie zostanie usłyszany.

 5. showmanom - NIE dodano 11 lat temu

  więcej jest takich na listach PIS. a największa porażka to kolejna z klanu Orzełowskich, czyli IWONA, żona wicedyrektora CKiS, która rok temu pluła prezydentowi w twarz, że Grzegorz nie został dyrektorem.

  To się nazywa pomysł na radnych.

 6. WOW dodano 11 lat temu

  WOW ale NEWS….hahaha:)

 7. nie PISz głupot dodano 11 lat temu

  czy to ten Sobolewski, którego ojciec-katolik, sprzedaje także w niedzielę alkohol w Carlosie, tuż obok kościoła św. Józefa i Instytutu Teologicznego?

 8. naprawdę dodano 11 lat temu

  Kuba tancerz świetny ale … jak osioł, a widać to po tym jak bym przepychany z klasy so klasy … tańcz ale nie pozwólmy by … rządził miastem

 9. syzyf dodano 11 lat temu

  Wreszcie listy PiS-u wyglądają po ludzku. Nie tylko partyjniactwo, ale ludzie znani, szanowani i uczciwego sukcesu. Jestem ciekaw, kto miał na to wpływ? Porównując listy sprzed czterech lat, to duży skok.
  Kubo, nie przejmuj się tym bełkotem wkurzonych platformersów. Rób swoje. Jesteś Wielki.
  Ja głosuje na Kubę, fajnie, że jest. Takich ludzi jak ty więcej.

 10. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Iwona dlaczego tak szybko zmieniłaś zdanie??nieładnie ! ZŁY PRZYKŁAD DLA MŁODZIEŻY .Dla ''prywaty'' jesteś w PiS , myślisz że to WAM pomoże w zdobyciu stołka dyrektora Centrum kultury , ??Mam tylko nadzieje że ludzie nie są tak ''głupi'' za jakich ich uważacie , i dostaniesz kopa w d……Pozdrawiam tą Iwonę co kiedyś znałem bo obecnej to raczej nie chciałbym znać.

 11. Bossman dodano 11 lat temu

  Moim zdaniem wybory samorządowe są po to aby głosować na konkretną osobę a nie na partię. Proponuję zapoznać się z programem i poglądami każdego z kandydatów i dopiero wtedy zdecydować na kogo chcielibyśmy oddać swój głos.

 12. trevis dodano 11 lat temu

  Myślę, że na bank awansuje Orzełowski, pewnie PiS kogoś jeszcze wprowadzi, z jedną, dwie osoby (Kalicki, Majchrzak albo Mędrzycki). A gdzie są dostępne wszystkie listy albo całość poszczególnych komitetów, bo Spin trochę wybiórczo napisał. A STS coś ciekawego prezentuje?

 13. Aneta Borkowska dodano 11 lat temu

  Jeszcze dzisiaj pojawi się materiał z konwencji PiS ze wszystkimi nazwiskami. 🙂

 14. syzyf dodano 11 lat temu

  Kolejny wkurzony platformers, ten siedlczanin.
  Piszecie o absurdach, a jednym wielkim absurdem jesteście Wy.

 15. luzak dodano 11 lat temu

  Rada Miasta to organ ustawodawczy, więc tutaj są zatwierdzanie wszelkie pomysły i inicjatywy. PiS bardzo słusznie zaproponowało Kubie kandydowanie do RM, bo tak na prawdę nie musi być specjalistą administracyjnym, ale mieć fajne pomysły. Jeżeli jego program jest tak samo ciekawy jak jego taniec to nie wiem czy sam nie zagłosuje. A co platformersi mogą zaoferować w kategorii "młodzież z pomysłami"? Niestety nie ma nikogo, a szkoda, bo uważam, że każdy komitet powinien takich posiadać. @Michał, obawiam się, że PiS wygra i w zasadzie będzie to dobry wybór Siedlczan. Aż się samemu dziwię, że takie zdania wypowiadam… Ale też trzeba przyznać, że siedlecki PiS jest inny niż ten w całej Polsce, i dobrze! W końcu tutaj powstał POPiS…

 16. Do wszystkich komentujących, prócz Michała dodano 11 lat temu

  Dlaczego uważacie, że 60 tys. uprawnionych do głosowania siedlczan nie ma innej alternatywy, jak zagłosować na PO lub PIS? Czyż byście byli tak bardzo krótkowzroczni, że nie dostrzegacie innych partii i komitetów wyborczych? Powiem Wam tylko jedno: członkowie jednego z tych komitetów, których nie bierzecie pod uwagę posiadają dowody na marnotrawstwo miejskich nieruchomości przez rządzącą obecnie koalicję POPIS-u w naszym mieście. Na jednej z konferencji prasowych zostanie przedstawiony szczegółowy raport z mijającej kadencji urzędującego Prezydenta Siedlec i Przewodniczącego Rady Miasta. Po zapoznaniu się z jego treścią wszyscy, którzy wybierają się do urn 21 listopada br. z zamiarem poparcia obecnej koalicji wybiorą całkiem inny wariant i z pewnością nie będą żałować tej decyzji. Kto wie, czy nie po raz pierwszy w mijającym dwudziestoleciu wolnych wyborów…

 17. prawda dodano 11 lat temu

  Do luzaka:

  Uważasz, że "platformersi" jak ich nazywasz nie mają nikogo młodego z pomysłami? Sprawdziłeś chociaż kto startuje? PiS wystawia ludzi, którzy są znani medialnie jak pan Mędrzycki albo mają kojarzące się nazwisko jak pani Monika Brodzik, ale niekompetentnych, nie mających nic wspólnego z jakimkolwiek zarządzaniem czy orientacją w sprawach samorządowych i politycznych. PO stawia również na młodych, ale takich, którzy coś o tym wiedzą. Nie będę wskazywać konkretnych osób, nie o to chodzi. Zapoznaj się po prostu z kandydatami, napisz do nich może? Wszyscy mają e-maile, większość strony internetowe. Po co pisać (nawet nieświadomie) nieprawdę?

 18. do ,,szkoda gadac,, dodano 11 lat temu

  Rzeczywiście ,,szkoda gadac…,, Stanowisz zagrożenie dla wszystkich inteligentnych. Logika myślenia typowa dla,,Kalego,, i PiS-u
  Wróć do szkoły bo chyba spałaś/eś na kilku lekcjach polskiego.

 19. luzak dodano 11 lat temu

  @prawda
  Tak uważam. Ich listy nie widziałem, ale nadal podtrzymuje moje zdanie, bo nie tylko mówiłem o młodych, ale też z pomysłami. Radny nie ma nic do zarządzania i nie chciałbym, aby miał coś wspólnego z polityką. Miejsce na politykę jest wyżej, a nie na stopniu samorządowym.
  Poszukam ich stron i popatrzę co sobą reprezentują, jaki mają program. Ty też przypatrz się lepiej kandydatom z PiS, bo uważam, że jesteś w błędzie. To jest moje zdanie.

 20. prawda dodano 11 lat temu

  W tym rzecz właśnie. Ja znam kandydatów PiSu, wielu nawet osobiście i wiem co sobą reprezentują. Nie rozumiem, dlaczego upierasz się przy swoim zdaniu, skoro:
  1)Przyznałeś, że nie widziałeś listy PO (w sumie tylko okręg 4, bo wnioskuję, że to Twój)
  2) Skoro jej nie widziałeś, to jak możesz zrobić założenie, że nawet jeśli tam są młodzi to są bez pomysłu?
  3)Stety, czy niestety, radny ma bardzo dużo wspólnego z zarządzaniem, polecam ustawę o samorządzie.
  4) Myśląc idealistycznie fajnie by było, gdyby w samorządzie nie było polityki. Życie jest jednak takie, że bez tej polityki, nie powstanie żadna większa inwestycja, czy to się komuś podoba, czy nie. Takie są po prostu realia

  Nie chcę Cię na siłę do czegoś przekonywać, ale proszę tylko, byś się zastanowił i przede wszystkim nie głosił bądz, co bądz nieprawdziwych sądów.

  Tymczasem pozdrawiam:)

 21. Do luzak dodano 11 lat temu

  Proszę nie kłamać. Młodzi z Platformy w przeciwieństwie do pisowskiej młodzieży będą mieli swoje strony internetowe, gdzie będą zaprezentowane ich sylwetki i program wyborczy. Wtedy wyborcy podejmą racjonalną decyzję na kogo zagłosować znając życiorys tych osób jak i program wyborczy. Młodzi z PISu być może nie chcą ujawniac swojego programu wyborczego, gdyż być może pierwszym punktem programu by było zamykanie lokali dyskotekowych po godz. 23. W tej kadencji się nie udało, bo PIS nie miał większości w Radzie Miasta to być może uda się w przyszłej. Co za absurd.

 22. syzyf dodano 11 lat temu

  Luzak, idź się lecz – jeśli uważasz, że strona internetowa i ładnie opakowany graficznie program albo plakat rozwiązują wszystko, spowodują, że ludzie rzucą się do głosowania to jesteś w błędzie. Pamiętaj, że gó**o ładnie opakowane to zawsze jednak gó**o. Skończcie temat, zdecydują wyborcy – śmiem twierdzić, że myślą racjonalnie i nie dadzą się otumanić ludziom, od których wieje obłudą na kilometr. Głosujcie mądrze.

 23. taka prawda dodano 11 lat temu

  @luzak

  Szczekaj dalej pisowska s…. Ale nie zakrzyczysz tego, że młodziez pisowska jest na żenującym poziomie. Mędzrzycki i Brodzik- dopiero co maturę zrobili. Moim zdaniem zerowe kompetencje w dziedzienie wiedzy o samorządzie i ekonomii. Niech dalej śpiewają i tańczą. Sobolewski- student zarządzania na plebejskiej prywatnej uczelni w Warszawie. Zresztą dla pisu jego ojciec (właścieciel Carlosu) to oligarcha, więc jak oni mogli go wziąć na listy wyborcze? Ciok- zaoczny student informatyki. Moim zdaniem zerowe kompetencje w dziedzinie wiedzy o samorządzie i ekonomii.

 24. prawda dodano 11 lat temu

  Chyba muszę stanąć w obronie luzaka, bo nie do niego raczej chciałeś skierować swój atak. Strona internetowa to nie jest ładnie opakowanie. To miejsce, gdzie można się zapoznać z kandydatem, odnaleźć jego kontakt i zapytać się o parę spraw. Z całym szacunkiem, ale żerowanie na tym, że chłopak jest znany, wystąpił w you can dance i dotarł tam do finału, to jest robienie ładnego opakowania. I to nie tylko kandydata, ale całej listy. Szkoda tylko, że w opakowanie, które szybko zostanie rozerwane i wyrzucone, bo nie ma żadnych merytorycznych kompetencji do sprawowania funkcji radnego.

 25. trevis dodano 11 lat temu

  Luzak ocenia obiektywnie. Śmiem twierdzić, że taki Mędrzycki więcej świata i poszczególnych standardów funkcjonowania poszczególnych społeczności widział niż wszyscy młodzi z PO razem wzięci. Jeśli dostałby się i potrafiłby wprowadzać do dyskusji poszczególne z nich to byłoby bardzo dobrze. Udowodnij mi "prawdo" wiejąca Platformerską propagandą (z racji oburzenia dobrymi listami PiS) kogo z młodych z PO uznajesz za takie doświadczonego i dobrego? No proszę. I oceń ich realne szanse, jeśli nikt go nie zna – nie wygra, przykro mi.

  Poza tym i tak ludzie zdecydują. Niech wygra młodość z doświadczeniem.

 26. Majka dodano 11 lat temu

  I co on wytańczy na sesji jakiś problem? PiS chce się na takich twarzach wybić, ale nie widzę ledwo co pełnoletniego chłopaczka z jedną dłuższą, a drugą krótszą nogawką w spodniach i krokiem w stopach prawiącego o problemach w mieście.

 27. prawda dodano 11 lat temu

  haha, nie przeczę, że Kuba zwiedził spory kawałek świata. Tyle tylko, że on tam tańczył, a nie poznawał funkcjonowanie samorządów. To raz. Dwa – załóżmy, że zostanie radnym i co? Rezygnuje z tańca, prób, wyjazdów, konkursów? Czy nie będą go interesowały sesje, dyżury i komisje? Z tego co pamiętam to mówił, że taniec jest dla niego wszystkim. Pytasz o listy PO? Nie zdążyłem jeszcze napisać do wszystkich, ale z tych co już "przepytałem" to interesujący wydają mi się: okręg 1: Karol Osiak, Paweł Narojek, okręg 2: najmłodszy jest chyba Mariusz Czapla (ekonomista), okręg 3: tutaj nie wiem (nie interesowałem się tym rejonem) i okręg 4: Marcin Pieńkowski. To z PO, przepytuję też innych, bo nie mam zamiaru się ograniczać. Nie jestem jak to określiłeś trevis: wiejący patformerska propagandą ( z racji oburzenia tak przecież "wybitnymi" kandydaturami PiS) I na koniec: nie mówiłem o doświadczeniu, tylko o merytorycznych kompetencjach. To jednak różnica.

 28. Dno. dodano 11 lat temu

  Jetem młodą osobą (20 lat), współpracowałem z różnymi urzędnikami na różnym szczeblu i powiem tylko tyle; z ludźmi z siedleckiego PiSu nie da się współpracować. Zakładają od razu, że masz zły pomysł i nic z tego nie wyjdzie (bo to nie ich pomysł), a jak się bardzo upierasz to chcą wtrącić swoje "ale". A teraz ten Kuba Mędrzycki, osobiście nie znam człowieka więc sądów nie będę na jego temat wydawał, jednak sądzę, że w Siedlcach jest dużo młodych osób co by się bardziej nadawały do Rady Miasta niż on.

  Pozdrawiam

 29. syzyf dodano 11 lat temu

  Kuba jesteś już radnym, Masz mandat w garści. miarą sukcesu jest ilość Twoich wrogów. Jesteś Wielki.
  A Platformersi niech się chwalą miśka bratem. To jest dopiero kandydat znający się na …biciu w mordę.

 30. hahaha dodano 11 lat temu

  Nie bąź taki pewny. Czy zostanie Radnym to okaże się 21.11.2010, więc won od takich sądów. Chłystek co dopiero maturę zdał, a na dodatek nie ma pojęcia o sprawach samorządowych. Ktoś tam na niego zagłosuję. Niektórzy lubią głosować na błaznów, ale sukcesu mu nie życzę. Tym bardziej, że z Pisu wyjdzie 2 radnych i najprawdopodobniej będzie to ktoś z tej czwórki (Orzełowski, Hęciak, Kalicki, Majchrzak).

 31. Kresowiak dodano 11 lat temu

  syzyf lamusie śpiewaj dalej w chórze tylko uważaj na dyrygenta..hehe

 32. luzak dodano 11 lat temu

  @prawda odrobię pracę domową :).
  Hehe, gdyby te dyskoteki były zamykane o 23 to byłoby to jakieś nieporozumienie. Na całe szczęście pomysł wycofano i nie zapowiada się, żeby ktoś go wprowadził. Przypomnę tylko, że nawet nie było głosowania nad nim.

 33. prawda dodano 11 lat temu

  @luzak. Miło mi, dobrze się z Tobą dyskutuje. Każdy może przyjąć argumenty drugiego. Wybierzmy najlepszych, dla dobra Siedlec.

  Nie ukrywam, że bliżej mi do PO, niż do PiS. Nie jestem jednak zaślepiony szyldem partyjnym. Teraz prezydent był z PiS i większość radnych z koalicji również. Odwróćmy więc może teraz proporcje i dajmy szansie Platformie się wykazać. Powinno być jeszcze lepiej. Jak się nie sprawdzi, to odbierzemy im mandat za 4 lata.

  Pozdrawiam serdecznie:)

 34. Wiersz patriotyczny wg. PiS-u dodano 11 lat temu

  Kto Ty jesteś?
  Jam Kaczorek.
  Skąd przybywasz?
  Prosto z Tworek.
  Jaki znak twój?
  Jad spieniony.
  Czego nie masz?
  Konta, żony….
  O czym marzysz?

  O korycie.
  No, a Polska?
  Chyba kpicie.
  A co z Lechem?
  Będzie świętym.
  Pomnik?
  Stawiam fundamenty.
  Coś o Tusku?
  Nienawidzę!
  A co z PO?
  Nią się brzydzę.
  Zmowy, spiski?
  Widzę wszędzie.
  Rydzyk?
  On papieżem będzie.
  Naród cały?
  Wprost mnie kocha.
  Dziękuję.
  Noooo … czas na procha.

 35. reksio dodano 11 lat temu

  Rozsiewasz to na każdym forum internetowym, jaki masz w tym cel? Niechaj wyborcy zdecydują kto faktycznie jest ich kandydatem, strach kontrkandydatów, oponentów przerasta już granicę dobrego smaku. PiS ma dobrą listę jak nigdy.

 36. Slowo_Rozsądku dodano 11 lat temu

  Sytuacja, w której do wyborów samorządowych wybierana jest osoba nie mająca najmniejszego pojęcia o polityce, nawet na szczeblu lokalnym jest conajmniej zastanawiająca. Mam nadzieję, że nie jestem jedyną osobą która dostrzega ten problem, to jest kpina z naszej obywatelskiej świadomości, to jak rzucenie napastnika który zamiast grać potrafi dobrze się sprzedać w mediach, licząc że nikt tego nie widzi, a nawet jeśli to jest już za późno by coś zmienić. Zgadzam się z przedmówcami, Siedlce zasługują na głos młodego pokolenia, ale błagam niech będzie to osoba kompetentna.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?