SPIN

„9” czyli kolejna odsłona cyklu „Do zobaczenia…”

Aneta Borkowska środa, 27 października 2010, 12:22 Kultura, Wydarzenia
"9" - kadr z filmu Fot. MF

"9" - kadr z filmu Fot. MF

„9” jest tym wszystkim, czym powinna być współczesna opowieść SF. Tak jak szmaciani bohaterowie są tworami powstałymi z połączenia wielu różnych powszechnie dostępnych materiałów, w które tchnięta został ludzka dusza, tak i film jest zlepkiem wielu doskonale znanych pomysłów, które w magiczny niemal sposób przekształciły się w całkowicie wyjątkową historię. (Marcin Pietrzyk)

Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Do zobaczenia…”, który już 28 października o godzinie 19. i za jedyne 14 zł  będzie można zobaczyć w NoveKino. Tym razem na wielkim ekranie pojawi się „9” w reżyserii Shanea Ackera. Film ten jest niesamowitą animacją, bogactwem wizji i pokazaniem wspaniałej wyobraźni twórcy.

Kiedy 9 pierwszy odzyskuje przytomność, znajduje się w post-apokaliptycznym świecie, gdzie wszyscy ludzie zniknęli. Przypadkiem odkrywa małą społeczność podobnych do siebie, ukrywających się przed przerażającymi maszynami, które przemierzają ziemskie obszary z zamiarem o ich wytępieniu. Pomimo bycia neofitą grupy, 9 przekonuje innych, że kryjówka nie jest dobrym wyjściem. Muszą przejść do ofensywy jeśli chcą przeżyć oraz odkryć, dlaczego maszyny chcą ich zniszczyć. Przyszłość cywilizacji może zależeć od nich.

Po filmie będzie można napić się piwa (bezalkoholowego). Dodatkowo każdy bilet bierze udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: alkoholu o wartości prawie 400 zł. oraz zaproszenia na obiad do restauracji „Palce Lizać” (bez ograniczenia cenowego).

ab

httpv://www.youtube.com/watch?v=OnoJecu9e7c

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?