SPIN

NEWS: The KUDELSI: Wybory na pełnym luzie

Beata Głozak środa, 10 listopada 2010, 13:10 Siedlce, Wydarzenia

Kampania wyborcza trwa. Czym siedlczan mogą zaskoczyć kandydaci? Coraz bardziej złośliwe komentarze o przeciwnikach czy kolejne pomysły na miasto przestały robić wrażenie. Może zatem muzyka?  Siedlce to zapewne jedno z nielicznych miast, w którym z okazji wyborów samorządowych powstał… zespół.

The Kudelsi to nowa formacja muzyczna złożona z czterech mężczyzn: kandydata na prezydenta Wojciecha Kudelskiego (lider, wokal) a także trzech „jedynek” do siedleckiej rady miasta: Jarosława Głowackiego (perkusja, wokal), Mariusza Orzełowskiego (gitara, wokal) i Bogumiła Kacprzaka (bas, wokal). Czwórka z Siedlec nagrała specjalnie na najbliższe wybory 3 dancowe kawałki:  „Zgoda Dance”, „Drużyna Zgody” i cover „Wybieramy Zgodę i Rozwój”.

– Chcieliśmy pokazać wybory z innej strony. Bez tej całej sztywnej atmosfery – mówi nam krótko Mariusz Orzełowski, autor muzyki i aranżacji do dwóch utworów na płycie. Czy to się uda? Zobaczymy.

Od 12. listopada płyta pojawi się w mieście i będzie rozprowadzana przez trzy dni w centralnych miejscach Siedlec.

bg

26 komentarzy

 1. Michał dodano 11 lat temu

  Siedlce trzeba skudelsować

 2. nina dodano 11 lat temu

  weszłam. zobaczyłam. padłam

 3. Zorro dodano 11 lat temu

  byle nie skundlic :/

 4. ale jaja! dodano 11 lat temu

  Cholera, dobry pomysł!!! Mają chłopaki jaja i poczucie humoru!

 5. ztejsamejstrony dodano 11 lat temu

  Brawo i jeszcze raz brawo. Bardzo cenię luz i poczucie humoru . Tego bym się nie spodziewał. Nagroda dla tego co to wymyślił, że można tanecznie wygrać wybory.

 6. Toma dodano 11 lat temu

  Brawo Panie Mariuszu; Brawo The Kudelsi; Tylko jedyne ugrupowanie w tym mieście stać na to żeby pokazać, że wybory mogą mieć humorystyczną nutkę, a nie wypisywanie na gigantycznych banerach głupich, bezsensownych haseł o absurdach, korkach w mieście itp. Utwory są mi bardzo znane. Większość Siedlczan śpiewało je przez ostatnie 4 lata.

 7. To się nadaje do teleexpresu! dodano 11 lat temu

  Gdzie konkretnie będzie rozdawana ta płyta?

 8. edek dodano 11 lat temu

  pomysł na zwiekszenie rozpoznawalności super, tylko co z programem wyborczym i konkretnymi zadaniami stawianymi na 4 lata? To ze ktos ma dobrego PR-owca, nie oznacza że dobrze poradzi sobie z rzadzeniem sredniej wielkości miastem.

 9. do naszego celebryty dodano 11 lat temu

  jeśli śpiewa tak samo jak rządzi to cienko to widzę …

 10. luzak dodano 11 lat temu

  @edek
  Człowieku chyba trzeba być ślepym, żeby nie widzieć ile w naszym mieście się zmieniło na lepsze. Poprzedni program wypalił, więc i ten wypali na bank 🙂

 11. Katarzyna dodano 11 lat temu

  @edek
  przestań – fajnie, że się na to zdecydowali. nigdy w życiu nie spodziewałabym się czegoś takiego po naszym prezydencie.

 12. gala dodano 11 lat temu

  już śpiewano pod Sejmem przeboje "o pokoju"! co to zmienia?! reflektorem po oczach a ciemnogród to kupi! tylko że piosenką długów się nie spłaci, głupoty nie naprawi, krzywd wyrządzonych nie naprawi! KTOŚ uważa że Siedlczanie to motłoch który można kupić byle wygłupek a sprawy miasta to nie robienie sobie z ludzi żartów a poważna sprawa! z piosenkami do kawiarni i oby je śpiewali Kundelsi po 23.00!

 13. Bartek dodano 11 lat temu

  @gala – racja. takie zachowanie jest żałosne. robią z nas idiotów i cieszą się z tego, że ciemniaki mają ubaw. żal.

 14. xbs dodano 11 lat temu

  to jest tylko kampania, to tylko piosenka – nowy pomysł, świetnie – z poczuciem humoru i dobrym przesłaniem; dla przypomnienia Napieralski, SDPL i Kwaśniewski też mieli piosenki i zwykle było wokoło nich głośno… a Kudelski i tak wygra, wiecie o tym, a piszecie co innego…

 15. gala dodano 11 lat temu

  Każdy rozumie co chce! Jeżeli piosenka ma zastąpić uczciwe rozliczenie minionych czterech lat prezydentury i kadencję rady miasta to gratuluję dobrego samopoczucia! Śpiewajcie, tańczcie a … dług 400 mln. słaci się sam! Następnych 400 mln. za cztery lata już miasto nie wytrzyma! Śmieszny argument … Kwaśniewski, Napieralski … no tak, w koalicji "Zgoda i Rozwój" były doświadczenia z historii SLD!

 16. maniutek dodano 11 lat temu

  piosenka nie jest prezentacją programu.

 17. tomek dodano 11 lat temu

  Gdzie będzie można dostac tę płytę jutro? Może ktoś wie? A może Pan Mariusz – pomysłodawca napisze?
  Btw.dajcie spokój kochani, dobrze że panowie maja poczucie humoru! Szkoda że piszącym tu go brakuje 🙁

 18. K dodano 11 lat temu

  Proszę was, jeśli przebój będzie na poziomie "Siedleckiego Mikołaja" to zacznę taką płytą straszyć moje dzieci.
  Nie mówie, że jestem przeciwko, ale to tylko robienie wokół siebie szumu. Podajcie jakieś konkrety, coś co napewno zrobicie dla tego miasta, a nie zajmujecie się czymś takim.

 19. konsensus dodano 11 lat temu

  trochę pajacowania pozwoli odwrócić uwagę od spraw ważnych

 20. fanka dodano 11 lat temu

  Gratuluję odwagi!

 21. zwierz dodano 11 lat temu

  wybory na pełnym luzie????? litości… kudelski luz to może mieć teraz w zwieraczach

 22. bezkomentarza dodano 11 lat temu

  Skoro są gotowi do robienia z siebie bałwanów, to pewnie zrobią ich też z nas

 23. Belzebubiusz dodano 11 lat temu

  Jedyne co to pokazuje, to to że typowego wieśniaka przekona najtańsza kiełbasa wyborcza. To przecież zamiast płyty rozdawać, mógłby dać po 20 dychy za oddany głos. A przepraszam płytę sponsoruje podatnik z dotacji dla partii a kasa za głos musiała by być z prywatnej kieszeni inżyniera melioranta. Wyborcom przypominam o flagowym pomyśle W.Cz. pana Prezydenta, który tradycyjnie zalewa ogródki działkowe na siedleckich błoniach.

 24. Belzebubiusz dodano 11 lat temu

  A nie wiem czy Państwo zauważyli, na sporej witryn większych sklepów i firm w naszym mieście, znajduje się uwydatniona fizjonomia naszego gospodara. Władzę trzeba kochać, ale z zabezpieczeniem.

 25. Ja Siedlczanka dodano 11 lat temu

  Mario – nie spełnia się w domu to chociaż śpiewa sobie wraz z Prezydentem tysiąca rond w Siedlcach.
  Trzeba jednak oddać sprawiedliwość, że wizualnie sporo się zmieniło i to super.

 26. Belzebubiusz dodano 11 lat temu

  @luzak
  Fajnie jest dopóki unijna krowa cyce wywaliła i co cwańszy osobnik na nich uwieszony, ssie a jak się nasyci to w butelki nalewa. Jak krowa cycek zabierze i powie, że trzeba się teraz na żarcie dla niej zrzucić, to nie będzie tak różowo. Zacznie się kryzys jak w Irlandii, Hiszpanii, Portugalii. Po prostu gość trafił na dobre czasy. Może wydawać kasę na co chce. A teraz z innej strony. Niedawno był temat likwidacji siedleckiego oddziału PKP. Po kolei zwijają się urzędy państwowe. Likwidowane są ośrodki zamiejscowe. Ludzie żyją albo z dojazdów do stolicy albo z pracy u prywaciarza za 1200 zeta na kwicie i 300 pod stołem. A my się cieszmy Aquaparkiem i możliwością zakupów w nowym centrum handlowym.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?