SPIN

ZAPROSZENIE: Dzieci będą bronić i oskarżać w „Sądzie”

Aneta Borkowska piątek, 26 listopada 2010, 12:24 Aktualnie, Wydarzenia

Czy prawo jest nam potrzebne? Jakie sprawy można załatwić w sądzie powszechnym? W jaki sposób i za co odpowiada przed sądem nieletni? W sposób prosty i na konkretnych przykładach przedstawiona zostanie odpowiedź na pytania po co ludzkości prawo i od czego się zaczęło tworzenie prawa?

Z takimi zagadnieniami zmierzą się jutro (26 listopada – piątek) o godz. 18. w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej najmłodsi studenci w Siedlcach. Młodzi „adepci prawa rodzinnego” dowiedzą się z jakimi sprawami ludzie przychodzą do sądu, co i gdzie mogą załatwić dorośli. Pod koniec spotkania przeprowadzone zostanie zainscenizowane posiedzenie w sprawie nieletniego, który dopuścił się czynu karalnego. Dzieci uczestniczące w wykładach zagrają rolę prokuratora i obrońcy. Wspólnie z
prelegentem przeprowadzą posiedzenie sądu. Wykład dla małych żaków poprowadzi Ziemowit Czech – sędzia, który od 11 lat orzeka w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu, Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Organizatorem tego spotkania jest Uniwersytet Dziecięcy – Dzieci Przyszłości, przy współpracy Collegium Mazovia.

Szczegółowe informacje na temat Uniwersytetu Dziecięcego tutaj

Collegium Mazovia / opr. ab

Komentarze (1)

  1. rex dodano 11 lat temu

    słusznie!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?