SPIN

Na dzisiaj Anna Sochacka wiceprezydentem

Beata Głozak sobota, 27 listopada 2010, 20:10 Siedlce, Wydarzenia
Piotr Karaś.

Piotr Karaś.

Jak nieoficjalnie dowiedział się SPIN informacja „na dzisiaj” jest taka, że Anna Sochacka, przewodnicząca Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego i kontrkandydatka Wojciecha Kudelskiego w walce o fotel prezydenta miasta z ramienia STS zostanie wiceprezydentem Siedlec. Drugim zastępcą Kudelskiego jest ponownie Jarosław  Głowacki z Prawa i Sprawiedliwości. Zaskoczeniem, choć niedużym może być nazwisko przewodniczącego Rady Miasta Siedlce. Według informacji jakie posiada SPIN wynika, że  jest nim Piotr Karaś z Platformy Obywatelskiej.

Bardzo poważnie rozpatrywana była także kandydatura Marka Kordeckiego na przewodniczącego rady. Funkcja wiceprezydenta dla Sochackiej oznacza zrzeknięcie się przez nią mandatu radnej. W konsekwencji mandat otrzyma Stanisława Wardak, która w wyborach zdobyła 192 głosy. Podobnie sprawa wygląda z Jarosławem Głowackim z PiS.

36 komentarzy

 1. ret dodano 11 lat temu

  Ale newsy ,juz kordeckiego prawie zrobiliscie vice<wcześniejszy artykul>, a teraz babcia , która pcha sie obrzydliwie, podlizując się Kudelskiemu, że obiecywał jej współpracę , jak ona bedzie wspólpracować z Głowackim? honoru to ona nie ma , lepiej niech robi szaliki na drutach dla wnuków

 2. jeh dodano 11 lat temu

  Do poniedziałku zmienią.

 3. śnieg dodano 11 lat temu

  Wiemy kto będzie przecinał i trzymał kropidło na otwarciu wiaty.

 4. Nowe Siedlce dodano 11 lat temu

  Gratulacje Dla Pani Sochackiej!

 5. Anonim dodano 11 lat temu

  Czyżby Pan Kudelski znów chciał rządzić z pomocą nauczycieli w-f,
  których "godnie będzie reprezentowała" Pani Sochacka? Co oni mogą miastu zaproponować poza staraniami o finansowanie swoich sportowych wymysłów? Obawiam się, że koalicja z udziałem pani Sochackiej utrudni zdobywanie funduszy europejskich, a tym samym wyhamuje rozwój miasta, które zacznie ostro dryfować w kierunku Polski "c". Już i tak jest ciężko mieszkańcom. Zdobycie pracy jest praktycznie niemożliwe.Warto byłoby się zastanowić dokąd zmierzamy? Jedyną sensowną koalicję w Siedlcach mogą stworzyć współpracujące ze sobą PiS i PO. Dzięki PO, bowiem nie będziemy odcięci od reszty kraju
  i świata.
  RODOWITY SIEDLCZANIN

 6. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Bardzo podobny wpis miałeś Anonim pod innym artykułem , widzę że jesteś gorzko niezadowolony .Pani Sochacka nigdy nie uczyła W-F jest magistrem ekonomi a jesli uczyła to przeciębiorczości .A PO niech zrobi porządki na swoim ''podworku'' kłócili się w kampanii a nam potrzeba jest teraz spokoju ,ktory zapewni nam taki vice jak Sochacka nie Kordecki z chorymi ambicjami ………………też RODOWITY SIEDLCZANIN z dziada-pradziada.

 7. marta dodano 11 lat temu

  głowackiemu wielkie NIE. Psuje tylko wszystko. Dla mnie to wygląda następująco. Kudelski boi się po prostu, że p. Orzełowski jako wiceprezydent będzie lepszym prezydentem niż on. dlatego kolejny raz roluje p. Orzełowskiego wstawiając na swojego zastępcę tego, za przeproszeniem tępaka.

 8. Anonim dodano 11 lat temu

  Drogi korespondencie, czytaj dokładniej wpisy. Nigdy nie powiedziałem. że pani Sochacka jest nauczycielką wf, tylko że ich reprezentuje. Ponadto, praktycznie
  z ekonomią nie miała nic wspólnego.Jeśli nawet coś bardzo dawno poznała teoretycznie to nie jest to już aktualne. Rada miasta to nie szkoła. Tutaj potrzeba dobrze wykształconych profesjonalistów. Nie pora na eksperymenty. Miastu grozi głęboka zapaść.Trzeba będzie dobrze się napracować aby z tego wyjść.
  RODOWITY SIEDLCZANIN

 9. siedlczanin dodano 11 lat temu

  ''Czyżby pan Kudelski znów chciał rządzić z pomocą nauczycieli w-f''.A dlaczego ich reprezentuje ??bo uprawia biegi??może jednak wszystkiego tak nie zapomniała ,Królowka bardzo dobrze ekonomicznie się ''trzymała'' za jej kadencji .MÓJ korespondencie pracować cieżko p SOCHACKA TEŻ POTRAFI , I PROSZĘ dokładnie pisz o co CI chodzi .Rada Miasta to nie szkoła , może LOK a moze CHÓR MIASTA?? no tam są sami profesjonalisci .

 10. M60 dodano 11 lat temu

  do "Anonima"
  Zapewne panowie Dobijański , Kozaczyński,Ambroziewicz i cała reszta "POSiedlce" ma wykształcenie ekonomiczne. O czym ty w ogóle piszesz ?? . Ci "profesjonaliści" z rady miasta potrafią tylko wstęgi przecinać na inwestycjach (ostatnio impreza przy zakrywaniu "smierdziucha" ) . Oni mają mięć wole polityczną , albo raczej wolę i chęć do rozwoju mojego miasta ,a fachowcy do pisania projektów unijnych są i to poza ławami rady miasta. Jeżeli chodzi o eksperymenty to mamy jeden od 4 lat. Prezydent+Biskup , to jest połączenie w którym Prezydent zachowuję się jak ministrant. I tu upatruję zapaść mojego miasta jak to określiłeś słusznie GŁĘBOKĄ !! Głębokie średniowiecze może nam grozić. Pani Anna Sochacka jest na obecny stan rzeczy po wyborach najlepszym kandydatem na v-ce Przezydenta BO… co najważniejsze nie reprezentuję partii politycznej !!!
  i ja także RODOWITY SIEDLCZANIN i popieram "Siedlczanina"

 11. Anonim dodano 11 lat temu

  Gorąca zwolenniczko(zwolenniku ) Pani Sochackiej jestem osobą niezależną, twardo stąpającą po siedleckiej ziemi. Śmieszysz mnie swoimi argumentami. Widać, że niezbyt często opuszczałeś nasze miasteczko i mało wiesz o zarządzaniu. Lokalna szkoła(finansowana z budżetu Siedlec) to nie odnośnik do naszego miasta.Tutaj do zarządzania potrzeba szerszych niż siedleckie kontaktów. A kto stoi za panią Sochacką? Trzech wuefistów z STS? Czy oni sprowadzą do Siedlec inwestorów, czy załatwią coś w Warszawie? A konflikt pani Sochackiej z panem Głowackim? Czy to naprawdę dobrze rokuje dla przyszłości miasta i jest zapowiedzią zgodnej współpracy?/ Ps. Pana Orzełowskiego nawet nie znam osobiście.Nie doszukuj się u mnie myślenia skierowanego na osobę, lecz troski o sprawę.

 12. Anonim dodano 11 lat temu

  Uzupełniając moją wypowiedź zaznaczam: nie jestem przeciwnikiem STS. Ubolewam tylko, że z tak licznej grupy dobrze wykształconych ludzi, którzy startowali z tej listy, radnymi zostali głównie nauczyciele w-f i leciwa pani Sochacka – też nauczycielka. Podobna sytuacja miała miejsce już w poprzednich wyborach. Zastanawia mnie jak to się dzieje, że tylko wuefiści uzyskują tyle głosów? Czyżby miało to coś wspólnego z szeroką ofertą darmowych wyjazdów dla młodzieży, na które nauczyciele w-f wyciągają fundusze z budżetu miasta?
  Jeśli chodzi o profesjonalizm pani Sochackiej, to przysłowiowy kit można wciskać tylko dzieciom. Ludzie nie ośmieszajcie się.

 13. Munk dodano 11 lat temu

  a co z Panem Dobijańskim? nie chce mi się wierzyć żeby był ,,zwykłym ,, radnym w koalicji z PiSem po tym co zrobił.

 14. Anonim dodano 11 lat temu

  Pan Dobijański też ma swoje zalety: pochodzi z rządzącej i najbardziej wpływowej w Polsce partii politycznej. Bezpartyjność,o której wspomina M6o oznacza grupę prywatnych interesików, oderwaną od reszty Polski. Dzisiaj w naszym kraju liczą się nadal głównie dwa ugrupowania, ale polityczne: PO i PiS.
  Ci, którzy tego nie dostrzegają są ignorantami i nie zapewnią Siedlcom nowych, lepszych perspektyw. Markus

 15. oki dodano 11 lat temu

  Sochacka=symanowicz= zaścianek+ciemnogród, to było 4 lata temu i teraz wraca, przeciez z tym walczył pis i po a teraz co, Pis biorąc ją na vice strzeli sobie samobója, odcięcie od świata i funduszy z sejmików, za plecze tez ma niezłe wf górą!! ha ha , ale kobieta ma parcie na władze, co innego mówiła na debacie , a teraz pierwsza pomocnica-żenada, PanieKudelski niech pan się zastanowi

 16. igoe dodano 11 lat temu

  o ile pamiętam właśnie na debacie pani Sochacka mówiła że potrafi współpracować z każdym o ile jest to dla dobra Siedlec .Dlaczego już na starcie mowicie BE ??Głosowało dużo ludzi i przeważnie młodych właśnie na nią.Nigdy nie była napastliwa ,jestem pewna że zawsze będzie miała swoje zdanie i będzie potrafiła tego bronić.A wyborach do parlamentu nie będzie miała parcia na Warszawe jak inni .Wybór pani Sochackiej był dobry .

 17. noe dodano 11 lat temu

  Dla mnie sochacka to hipokrytka. zobaczymy jak będzie władzę celebrować. mam nadzieję, że zobaczycie kogo wybraliście i ten marny głowacki. najpierw po sądach się ciągają a teraz będą się do siebie uśmiechać. żal i ból. dla koryta wszystko zrobią.

 18. młody siedlczanin dodano 11 lat temu

  Formułka "dla dobra Siedlec" to pusty, wyświechtany frazes. Pani Sochacka jest już nauczycielką w wieku emerytalnym. Powinna więc zająć się czym innym, niż rządzenie miastem. A swojego zdania każdy broni. Ważne tylko, co ma do zaoferowania innym. Czy tylko "przelewanie z pustego w próżne" ?

 19. **** dodano 11 lat temu

  Pani Sochacka vice- bardzo dobrze, przecież kiedyś już była i dobrze było.
  Ale ten Głowacki?:( Masakra, mam nadzieję, że to nieprawda…

  A pan Orzełowski? Jak najszybciej niech opuszcza ten PIS i niech robi swoje- to co dotychczas a za 4 lata jako niezależny wystartuje na prezydenta. I wtedy może wygrać.

 20. NANA dodano 11 lat temu

  No własnie… Przeciez Głowacki niedawno zaciągnął Sochacką do sądu. Przegral oczywiscie. Ale na litośc boską- jak oni maja zamiar współpracować teraz????!!!:(

 21. anna dodano 11 lat temu

  Ja tam nic do Orzełowskiego nie mam oczywiście ale facet powinien zajmowac się szeroko pojętą kulturą w tym miescie i już. Co On może w polityce?
  Wyrolowali go na koniec…

 22. polak dodano 11 lat temu

  nikt nikogo nie wyrolował – pożyjecie – zobaczycie 🙂

 23. noe dodano 11 lat temu

  proszę Cię, "polak" a jak nazwać to co zrobił Kudelski z Orzełowskim? Docenienie? Nie przepadam, ba nie lubię żadnego z nich, ale tak się po prostu nie robi.

 24. joe dodano 11 lat temu

  Sochacką wybrali mieszkańcy – trzeba uszanować jej wynik i doświadczenie

 25. joe dodano 11 lat temu

  widać jak platforma się broni atakując 🙂

 26. Anonim dodano 11 lat temu

  Nikt nie neguje, że panią Sochacką wybrali mieszkańcy, ale tylko na radną, nie na wiceprezydenta. Nie jestem związany z żadną partią polityczną, ale rozsądek nakazuje uszanować wybór mieszkańców Siedlec i uznać właściwe proporcje wyników uzyskanych przez komitety wyborcze/PiS -10 mandatów radnych,
  PO -7 mandatów, STS -4 mandaty/ Czy można to ignorować i przy uczciwym podejściu odmawiać PO stanowiska wiceprezydenta?/ Tym bardziej, że STS już dawno nie jest znaczącą siłą i nic dobrego dla rozwoju Siedlec nie wnosi.Natomiast PO w ostatnich latach ma duże zasługi na polu wspierania inwestycji prowadzonych w Siedlcach.

 27. ewa dodano 11 lat temu

  To transparent i krzycz ''Ja chce PO bo ich kocham ''Zegnam.

 28. Anonim dodano 11 lat temu

  Tu nie chodzi o to kto kogo kocha, ale o to ile kto może wnieść dla Siedlec; Chodzi o wybór: zaścianek i miasto emerytów czy otwarte na dynamiczny rozwój miasto z przyszłością dla młodych. Pozdrawiam.

 29. joe dodano 11 lat temu

  prawda jest taka że zastępcy powinni być z PO i STS a najlepiej z STS, PO i PiS
  ale platforma najpierw sama ze swoimi problemami musi sobie poradzić

 30. Antyfaszysta dodano 11 lat temu

  Doszły do mnie słuchy, że usunięto 14 ludzi z lewicy z komisji wyborczej… Przyczyna nieznana, nawet dla samych zainteresowanych. Czy to przypadkiem nie miało wpływu na liczenie głosów? Co robił poseł w miejscu, gdzie powinno być dla niego zamknięte (siedziba Miejskiej Komisji Wyborczej)? Coś mi tu śmierdzi za przeproszeniem, ale wiem, iż chyba wyniki zostaną z powodu wyrzucenia aż tylu ludzi zakwestionowane i będzie złożony wniosek o ponowne przeliczenie głosów, zwłaszcza, że były również przypadki łamania ciszy wyborczej poprzez podstawianie wyborczych lawet przed siedzibami obwodowych komisji wyborczych. Nadal uważacie, iż wybory były uczciwe?

 31. kali dodano 11 lat temu

  To jak teraz będzie? Przez 4 lata Pan Prezydent twierdził, że "Zgoda i rozwój" takie "cacy", a teraz "be" i nie zaprasza sprawdzonych do współpracy.

 32. MIły dodano 11 lat temu

  Dlatego własnie Pan Kudelski w swej dobroci ofiaruje vicka Panu Dobijańskiemu

 33. fry dodano 11 lat temu

  MIlY vicka już podobno wyprosiła Sochacka a nie M Dobijanski

 34. KAŻDY MOŻE PISAĆ BZDURY dodano 11 lat temu

  Ktoś napisał, że "Tutaj potrzeba dobrze wykształconych profesjonalistów." , Tak, ale zobaczcie jak wyglądał w siedleckich władzach "profesjonalizm" do tej pory. wiceprezydentem od spraw szkolnictwa i kultury była osoba pracująca w banku, dyrektorem urzędu pracy -zwykły pracownik banku, komisją kultury kierowała pani biolog, nie mówiąc o profesjonaliźmie szefów spółek, czy domu kultury. Wielu z nich może popisać się wiedzą czy umiejętnościami z powierzonej im dziedziny? To dawanie stanowisk swoim bez patrzenia na to co prezentują. Bo się należy za bycie członkiem. tylko tyle.

 35. Stefan K. dodano 11 lat temu

  Pani Sochacka to nieporozumienie. Mentalność bazarowej przekupki.
  To tłumaczy, dlaczego organizowała i popierała niemądre i kosztowne referendum w sprawie terenu po stadionie.
  Zastygła konserwatystka, bez wizjii nowoczesnego miasta, zwolenniczka małomiasteczkowej mizerii mieszczańskiej, jak zresztą całe STS.
  Pan Kudelski dostał wiele głosów mimo PIS-owskiej przynależności, bo chiaciał coś więcej, niże dreptanie w miejscu.
  Z panią Sochacką będzie się cofał i przecinał wstęgi na kolejnych bazarkach.

 36. ludzik dodano 11 lat temu

  jeszcze sochacka wszystkich zaskoczy pozytywnie a będzie to na wynik kudelskiego szło dlatego tak a nie inaczej postąpił

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?