SPIN

To był żyrardowski „Na Temat”

Beata Głozak sobota, 27 listopada 2010, 12:33 Kultura, Wydarzenia
Paweł, pierwszy wykonawca.

Paweł, pierwszy wykonawca.

Dzisiejszy I Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej „Na temat” prowadzi Maciej Turkowski. Do Siedlec dotarło zaledwie 5 wykonawców. To spośród nich jurorzy: Iwona Kobylińska, Jarosław Wasik i Tomasz Hapunowicz wybiorą dwójkę najlepszych, którzy wystąpią w koncercie galowym.

Jesteśmy w sali „Podlasie”. W tej chwili pierwszy utwór wykonuje pierwszy uczestnik Konkursu: Paweł z Żyrardowa, student lingwistyki, który jest autorem muzyki i słów. Licealistka Paulina Pietraszko to kolejna wykonawczyni z Brańska a po niej na scenie siedlczanka i podopieczna Maciej Turkowskiego Marta Nowak. Przedostatnim wykonawcą jest Jarosław Usakiewicz, nauczyciel historii z Brańska. Iza Niedziółka i Piotr Święcki to ostatni wykonawcy. Od razu po ich wykonaniu jurorzy udali się obrady i zdecydowali, że w koncercie galowym usłyszymy żyrardowianina i Martę Nowak.

Paweł: Mimo, że jest niewiele podmiotów wykonawczych w dzisiejszym konkursie to moim zdaniem poziom jest wyrównany choć dla mnie zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Paulina. Jestem też po prostu zachwycony samym ośrodkiem kultury: doskonała akustyka miejsca, świetne, profesjonalne nagłośnienie. Tu jest pięknie. A co o sobie? Mam pewne doświadczenia z muzyką. Na początku był zespół, w którym razem ze znajomymi graliśmy rap kabaretowy. Tak wiem, że to trochę dziwnie brzmi, ale to był taki śmieszny fragment życia. Potem była piosenka żeglarska, ale nie szantowa i na koniec wylądowałem w piosence poetyckiej. To mój drugi konkurs.

Marta Nowak

Marta Nowak

Marta Nowak: Faworyci? Zdecydowanie Paweł, który sam jest autorem tekstów i muzyki  i Paulina z bardzo ciekawym głosem. Czy mam tremę? Miałam ogromną przed występem teraz już nie. Teraz już emocje ze mnie „zeszły”. Poziom wyrównany.

Paulina Pietraszko.

Paulina Pietraszko.

Paulina Pietraszko: Zachwyca mnie to miejsce. Świetna akustyka – dla mnie idealna. Doskonałe nagłośnienie – pełen profesjonalizm. Moim faworytem jest zdecydowanie Paweł – ciekawe teksty, których zresztą sam jest autorem i głos. Ja sama nie jestem po jakiejkolwiek szkole muzycznej. Śpiewam bo to kocham. Nie mam osobistego nauczyciela i nie śpiewam dla nagród.

Jurorzy tylko w połowie przyznali rację wykonawcom w typowaniu najlepszych i do koncertu galowego zaprosili Pawła a także siedlczankę Martę Nowak, uczennicę Macieja Turkowskiego. Jarosław Wasik tłumacząc decyzję jury stwierdził, że Nowak miała najlepszą atmosferę artystyczną wokół siebie i dobry akompaniament. Paweł z kolei był najbardziej dojrzały muzycznie, miał najlepszy wokal a poza tym był autorem i kompozytorem zaprezentowanych utworów.

Decyzją jurorów jednogłośnym zwycięzcą konkursu został Paweł Leszowski z Żyrardowa. Na konto muzyka powędrowała kwota 1500 zł. Wyróżnienie honorowe i 400 zł przyznano Marcie Nowak. Trzy kolejne wyróżnienia i nagrody pieniężne w wysokości 200 zł. przypadły Izie Niedziółce, Paulinie Pietraszko i Jarosławowi Usakiewiczowi.

Gwiazdą wieczoru był Jarosław Wasik z zespołem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?