SPIN

„Pół żartem, pół serio” – kolejna odsłona cyklu „Do zobaczenia…”

Aneta Borkowska poniedziałek, 29 listopada 2010, 09:04 Kultura, Wydarzenia
Pół żartem, pół serio - kadr z filmu

Pół żartem, pół serio - kadr z filmu

„Komedia przez wielu uważana za jedną z najwybitniejszych, jeśli nie najwybitniejszą w historii kina. Film posiada kilka mocnych atutów, które złożyły się na jego niebywały (ale w pełni zasłużony) sukces i ogromną popularność. Nie widzieć go, to odmówić sobie przyjemności poznania jednego z lepszych obrazów w dziejach”.  (madame_Emi, filmweb)

Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Do zobaczenia…”, który zobaczyć będzie można już 2 grudnia o godzinie 19. i za jedyne 14 zł  w NoveKino. Tym razem na wielkim ekranie zobaczymy „Pół żartem, pół serio” w reżyserii Billego Wildera.

Dwóch muzyków – Joe (Tony Curtis) i Jerry (Jack Lemmon) zostaje bez pracy, a na domiar złego stają się świadkami porachunków gangsterskich… Ścigani przez mafię decydują się na wyjazd wraz z żeńską orkiestrą. Pomysł wydaje się doskonały, pozostaje tylko przebrać się za panie i przybrać odpowiednie imiona. Tak Josephine i Daphne podpisują kontrakt z orkiestrą i wyjeżdżają na Florydę – byle dalej od „karzącej ręki” cosa nostra. Obaj panowie prezentują się doskonale w kobiecych wcieleniach. Jerry staje się obiektem miłosnych westchnień pewnego podstarzałego milionera (Joe E. Brown). Joe natomiast przepada z kretesem – zakochany w nie podejrzewającej niczego najpiękniejszej dziewczynie w orkiestrze (Marilyn Monroe).

Komentarze (1)

  1. z repertuaru dodano 11 lat temu

    nowej Pani Dyrektor?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?