SPIN

NEWS: Sesja Rady Powiatu. Henryk Brodowski przewodniczącym

Aneta Borkowska poniedziałek, 29 listopada 2010, 17:02 Aktualnie, Wydarzenia

Trwa właśnie Sesja Rady Powiatu w Starostwie Powiatowym. Wszyscy nowi radni zostali już zaprzysiężeni. Dzisiaj także zostały wysunięte dwie propozycje kandydatur na przewodniczącego rady: zgłoszono Henryka Brodowskiego oraz Marka Gorzałę. Ale powstał problem.

– Problem jest ustawa, która zabrania głosowania na siebie, ale jednocześnie głosowanie musi być tajne – powiedział Bartłomiej Kurkus dotychczasowy wicestarosta. – Jak udowodnić, że kandydaci nie zagłosują na siebie mino zakazu – dodał.

Jedynym i dobrym rozwiązaniem było zrzeknięcie się prawa głosu przez Brodowskiego i Gorzałę. Niestety kandydaci na taki układ się nie zgodzili. Nie pozostało więc nic innego jak zaufać iż żaden z kandydatów nie złamał prawa podczas oddawania swojego głosu. 11 głosami za przewodniczącym rady został Henryk Brodowski. Marek Gorzała zebrał 7 głosów. 3 radnych nie wskazało żadnego kandydata. Podczas głosowania byli obecni wszyscy – 21 radnych.

Wszystko wskazuje na to, że najbliższa kadencja powiatu upłynie w ciężkiej atmosferze. Najprawdopodobniej koalicję ze sobą zawiązały PiS i PO i są w posiadaniu 10 mandatów. Druga strona to PSL (9 mandatów) i Nasz Powiat (2 mandaty). Jak powiedział SPIN jeden z członków PSL, zanim Stronnictwo cokolwiek zrobiło PiS już był w trakcie rozmów z Platformą.

ab

Komentarze (1)

  1. darek dodano 11 lat temu

    Żegnaj Leniu – Grubasie = Wreszcie klan T. ruszony. (nie wszyscy wiedzą ale Bartłomiej K. to klan T.)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?