SPIN

NEWS: Są wyniki próbnych matur z matematyki

Beata Głozak wtorek, 7 grudnia 2010, 20:17 Aktualnie, Wydarzenia

3. grudnia Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki próbnych matur z matematyki. Egzamin przeprowadzono 3. listopada 2010 roku. Najlepiej pod tym względem wypadli uczniowie liceów ogólnokształcących, gorzej uczniowie techników i liceów profilowanych. Egzamin okazał się najtrudniejszy dla słuchaczy szkół dla dorosłych.

Procent zaliczonych egzaminów w województwie mazowieckim (65,63%) jest niższy od wyniku próbnego egzaminu maturalnego w 2009 roku (ok. 77,2%). Uczniowie z Siedlec mieli jedną z najwyższych zdawalności w całym województwie mazowieckim i wyniosła ona 71,78 %. To znaczy, że statystycznie uczniowie wypadli powyżej średniej w miastach do 100 tys. mieszkańców (65,09%).

Do egzaminu przystąpiło 45408 uczniów w naszym województwie z 706 szkół ponadgimnazjalnych. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zdań w arkuszu egzaminacyjnym można było uzyskać maksymalnie 50 punktów. Ci zdający, którzy uzyskali 15 i więcej punktów zdali egzamin, ponieważ uzyskali co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?