SPIN

Pierzgalska i jej „ZNAK CZASU” 17. grudnia

Beata Głozak piątek, 17 grudnia 2010, 10:13 Kultura, Wydarzenia
Autorka: Barbara Pierzgalska

Autorka: Barbara Pierzgalska

17. grudnia w najbliższy piątek o godz. 18. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach zostanie otwarta wystawa „ZNAK CZASU” – tkanina unikatowa i malarstwo Barbary Pierzgalskiej. To być może jedna z ciekawszych wystaw na jakie w ostatnim czasie odwiedziły nasze miasto.

„Mam dwie ulubione pory – poranek i wieczór. Lubię wstawać o świcie, kiedy w powietrzu unoszą się jeszcze poranne mgły, gdy promienie słońca jeszcze nieśmiało otulają ziemię. W przyrodzie wszystko nieustannie drga, zmienia się, pulsuje. Niełatwo jest uchwycić ten jedyny, wyjątkowy moment”– mówi Barbara Pierzgalska.

Artystka urodziła się w Siedlcach. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Uprawia tkaninę unikatową, grafikę, malarstwo i rysunek. Na wystawie w muzeum zaprezentuje tkaniny unikatowe, które powstały w ostatnich latach. Są inspirowane naturą. Widać jak wnikliwie autorka obserwuje pejzaż, po czym redukuje z niego wiele elementów dążąc do prawie abstrakcyjnej gry znaków. Stara się oddać istotę zjawisk natury.

Źródło: MR Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?