SPIN

LUZ: Medale w Mikołajkach na „Mikołajki”

Beata Głozak sobota, 18 grudnia 2010, 12:50 Kultura, Wydarzenia
Fot. MOK Siedlce

Fot. MOK Siedlce

Od 8 grudnia reprezentacja tancerzy Luzu uczestniczyła w Mistrzostwach Świata IDO Jazz Dance, Modern Dance, które w tym roku odbywały się w Mikołajkach. Ponad 3000 tancerzy z 24 różnych krajów m.in. Kanady, USA, Japonii, Szwajcarii, Słowenii  walczyło o tytuł Mistrza Świata w kategoriach Jazz i Modern. W tym samym czasie w drugiej sali odbywał się Międzynarodowy Festiwal Tańca, gdzie rozgrywano zawody w kategoriach Hip-Hop, Disco Dance, Disco Dance Freestyle, Show Dance, Street Dance.

W finałowych rozgrywkach nie zabrakło tancerzy z Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ. Zmagania zakończyły się dla nich tytułami mistrzowskimi i złotymi medalami.

 • mistrzostwo świata i złoty medal – Piotr Gozdek w kategorii Jazz Dance juniorów,
 • wicemistrzostwo świata dorosłych – Ula Jasnowska i Bartek Woszczyński,
 • II wicemistrzostwo świata – Formacja Jazz Dance dzieci i Mini Formacja Modern Dance dzieci w składzie: Karolina Kasprzykowska, Kinga Mańkowska, Ania Solka, Wiktoria Urban, Łukasz Dmowski, Jaś Kabat, Mateusz Konopka,
 • IV miejsce w finale i tytuł III Wicemistrza  Świata w kategorii Jazz Dance – 1). Mini Formacja dorosłych w składzie: Ula Jasnowska, Marta Kalita, Żaneta Płudowska, Igor Leonik, Dominik Siwicki i Bartek Woszczyński; 2). Mini Formacja Jazz dzieci w składzie: Gabrysia Głuchowska, Karolina Kasprzykowska, Iza Krupa, Carmena Luty, Kinga Mańkowska, Julia Poduch, Wiktoria Urban; 3). Dominik Siwicki w kategorii Jazz Dance solo dorośli mężczyźni.

W ścisłym finale nie zabrakło: 1). Mini Formacji Jazz Dance dorosłych w składzie: Ula Jasnowska, Marta Kalita, Żaneta Płudowska, Kamil Januszewski, Igor Leonik, Dominik Siwicki, Bartek Woszczyński; 2). Mini Formacji Jazz Dance juniorzy w składzie: Dominika Mańkowska, Wiktoria Andrzejczuk, Paulina Myrcha, Magda Siwicka, Natalia Wielgórska, Agnieszka Żółkowska i Piotr Gozdek; 3). Formacji Jazz Dance juniorzy; 4). Formacji Modern Dance seniorzy; 5). Duetu w wykonaniu Wiktorii Andrzejczuk i Piotra Gozdka oraz 6). solistów: w kategorii Jazz Dance dzieci chłopcy – Łukasz Dmowski i w kategorii Modern Dance dorośli mężczyźni – Kamil Januszewski.

 • I miejsce i złote medale na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w kategorii Show Dance – Mini Formacja dorosłych w składzie: Ula, Marta, Żaneta, Igor, Kamil, Bartek.

źródło: MOK Siedlce

2 komentarze

 1. alfa dodano 11 lat temu

  a Caro Dance zdobyło siedem złotych medali w Mistrzostwach Świata i dwa złote w Otwartych Mistrzostwach… tylko złotych ,srebrnych i brazowych nie pamietam… i nic o tym nie piszecie???

 2. Anonim dodano 11 lat temu

  Bo caro ma wszystko ustawiane..
  Oni mogliby nie tanczyc i by wygrali..
  I LUZacy nie sa tak falszywi jak wiekszosc carosow( nie mowie o wszystkich )
  I Bartek jest serio super i nikogo nie udaje.. Np po wlasnych zajeciach potrafi bez slowa poodwozic nawet na drugi koniec miasta :))
  Tak trzymac LUZACY!! :**

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?