SPIN

Nie ma pieniędzy na remont Sali Białej i biblioteki

Beata Głozak środa, 29 grudnia 2010, 18:22 Siedlce, Wydarzenia
Remont Sali Białej nie dość że się wydłużył to jeszcze nie ma podpisanej umowy na dofinansowanie inwestycji. Fot. AB

Remont Sali Białej nie dość że się wydłużył to jeszcze nie ma podpisanej umowy na dofinansowanie inwestycji. Fot. AB

– Na razie nie, ale ufam, że marszałek dotrzyma słowa – powiedział nam wczoraj Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec zapytany o to czy w najbliższych dniach miasto podpisze umowę z Samorządem Województwa Mazowieckiego na remont siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury i biblioteki publicznej.

Wczoraj radni jednogłośnie przyjęli projekt budżetu na rok 2011. Budżet agresywny, ryzykowny i w dużej mierze oparty na zwrotach pieniędzy unijnych. Co będzie jeśli tych pieniędzy miasto nie zobaczy?

– Myślę, że w Polsce nie powtórzy się scenariusz grecki i nasze władze nie dopuszczą do bankructwa państwa a jeśli nie będzie bankructwa i załamania budżetu ogólnokrajowego to nasz budżet ma szanse na realizację – twierdzi Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – Planując wydatki i dochody w naszym mieście przyjmujemy, że będzie w miarę normalnie. Zawsze mamy jakąś asekurację, bo jeszcze możemy się na 30 procent dokredytować – przypomina.

Na razie do budżetu Siedlec nie tylko nie wpłynęły pieniądze, ale i nie została podpisana umowa z marszałkiem na dofinansowanie dwóch w zasadzie zakończonych remontów: siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury i biblioteki publicznej przy ul. Pułaskiego.  Czy w ogóle może zdarzyć się tak, że tych pieniędzy nie będzie? Jak w takiej sytuacji poradzi sobie miasto?

– To prawda na razie nie mamy podpisanej umowy, ale ufam, że marszałek dotrzyma słowa – uspokaja prezydent. – Złożyliśmy mu  wizytę i mamy zapewnienie, że jeszcze w tym roku umowy zostaną podpisane. Nie mam podstaw żeby nie wierzyć zarządowi  Mazowsza.

Koszt remontu budynku MOK i biblioteki to wg szacunkowych obliczeń około 10 mln złotych a dofinansowanie jak w przypadku innych odremontowanych budynków kultury powinno opiewać na kilka milionów. Budynki mają być oddane do użytku w lutym przyszłego roku.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?