SPIN

INFO PRASOWE: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny jest już spółką

Aneta Borkowska wtorek, 4 stycznia 2011, 15:56 Aktualnie, Wydarzenia

Od 1 stycznia dawny Szpital Wojewódzki funkcjonuje jako „Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach” Spółka z o.o., która powadzi działalność medyczną w ramach Siedleckiego Szpitala Specjalistycznego i Przychodni POZ OMEGA.

– Ani pacjenci, ani pracownicy nie odczuli skutków zmiany – mówi Wojciech Kaszyński, prezes zarządu spółki. – Został przejęty cały kontrakt z NFZ. Oferujemy świadczenia medyczne w tym samym zakresie, co na koniec ubiegłego roku – dodaje.
Spółka ma jednak nowe możliwości wprowadzenia działalności komercyjnej, która rozpocznie się w okolicach lutego 2011. Na pierwszy ogień pójdą usługi specjalistyczne i diagnostyka obrazowa. Poradnie przyszpitalne, które aktualnie pracują tylko do godzin popołudniowych, będą  udostępnione po godzinach pracy prywatnym pacjentom.
– Zakładam, że od lutego rozpoczniemy świadczyć w ramach działalności komercyjnej usługi diagnostyczne: tomograf komputerowy, rezonans, laboratorium – tłumaczy prezes. – W dalszej kolejności wykonywane będą większe zabiegi, chirurgia jednego dnia i, o ile pozwolą na to warunki, hospitalizacje – dodaje.  
Ceny usług medycznych będą rynkowe, porównywalne z innymi świadczeniodawcami. Siedlczanie będą jednak mieli wybór, czy jechać na badania do Warszawy, czy też wykonać je na miejscu.

Katarzyna Kłoś, Kierownik Działu PR i Marketingu

4 komentarze

 1. Anonim dodano 11 lat temu

  Czegoś tu nie rozumiem, wyjaśnijcie mi prostemu człowiekowi.
  Wojewoda kupował (za pieniądze podatników?) sprzęt specjalistyczny
  dla szpitala, a teraz przejęła to spółka i będzie na tym zarabiać?
  Kto by tak nie chciał 😀

 2. :) dodano 11 lat temu

  Wytłumaczcie mi prostakowi bo nie rozumiem.
  Wojewoda kupuje sprzęt specjalistyczny szpitalowi
  (za pieniądze podatników? Państwa?)
  Potem pan dyrektor robi sobie spółkę i tnie kasę na tym sprzęcie?
  Kto by tak nie chciał?
  Ale może źle to rozumiem?

 3. ja dodano 11 lat temu

  każda spółka ….wcześniej czy później będzie się rozwijać kosztem zwolnień pracowników….tych najniżej uposażonych….czarne chmury gradowe dopiero nadciągają…..

 4. $ dodano 11 lat temu

  Z czasu jestem klientem tego szpitala i rece opadaja jak przyjdzie co do czego a teraz jeszcze dzialalność komercyjna obie wymyslili ot rozwiazanie dobre tylko dla dyrekcji szpitala nie dla pacjentow;)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?