SPIN

Walka o autostradę. Borkowski: Chcę zaprosić tu ministra Grabarczyka

Aneta Borkowska piątek, 7 stycznia 2011, 20:20 Siedlce, Wydarzenia
Czwartkowa konferencja w Mościbrodach. Od prawej: Adam Struzik, Krzysztof Borkowski, Janina Orzełowska. Fot. AB

Czwartkowa konferencja w Mościbrodach. Od prawej: Adam Struzik, Krzysztof Borkowski, Janina Orzełowska. Fot. AB

Przygotowujemy odpowiednie pismo na najbliższe spotkanie w sejmie i skierujemy je do ministra Grabarczyka. Jeżeli będzie trzeba to go tutaj zaprosimy i ja będę inicjatorem takiego spotkania – obiecał Krzysztof Wawrzyniec Borkowski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiadając walkę o budowę autostrady A2.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Mościbrodach, na której obecni byli m. in. Adam Struzik, marszałek mazowiecki, poseł PSL Krzysztof Wawrzyniec Borkowski i Janina Orzełowska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego poruszony został drażliwy temat autostrady A2.

– Sejmik na opóźnienia w budowie autostrady nie pozostaje obojętny – powiedział Adam Struzik. – Wręcz żądamy, aby te kluczowe dla naszego województwa projekty były realizowane w terminie a nie odkładane, na bliżej nieokreśloną przyszłość. Brak realizacji projektów, które miały być już teraz robione, a przekładane są na rok 2013 lub później jest dla nas nie do przyjęcia – podkreślił.

Struzik dodał, że nieuzasadniona była jego zdaniem decyzja rządu o budowie autostrady A4 do granicy z Ukrainą. Stwierdził, że obciążenie tam będzie bez porównania mniejsze niż na trasie autostrady A2, której budowa oddala się.

– Jeżeli pieniędzy na drogi jest za mało to powinno się koncentrować możliwości tam gdzie ruch jest największy. Budowanie czegoś do granicy poza którą nic nie ma jest bez sensu – przyznał.

Krzysztof Borkowski obiecał, że posłowie PSL z regionu siedleckiego, Białej Podlaskiej i posłowie koalicyjni będą walczyć o przywrócenie do planu budowy autostrady A2.

– Przynajmniej do Siedlec albo do „19” tak jak było pierwotnie mówione. Są tworzone pisma, jest inicjatywa, będzie też spotkanie z przedstawicielami rządu. Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk pierwotnie obiecał, że ta trasa będzie kontynuowana. Dzisiaj próbuje się z tego wycofać. Po ostatniej dyskusji twierdził, że znajdzie środki i ma genialne pomysły. W związku z tym my sięgniemy do tych genialnych pomysłów.

Zapytany przez nas o nazwiska posłów zaangażowanych w rozmowy wymienił: Czesława Mroczka, Stanisława Żmijana, Stanisławę Prządkę, Krzysztofa Tchórzewskiego i ministra Marka Sawickiego.

– Odpowiednie pismo przygotujemy na najbliższe spotkanie w sejmie i skierujemy je do ministra Grabarczyka, a jeżeli będzie trzeba to go tutaj zaprosimy i ja będę inicjatorem takiego spotkania – dodał.

Ani Adam Struzik, ani też Krzysztof Borkowski nie liczą na formę finansowania autostrady za pomocą partnerstwa publiczno – prywatnego.

– To bardzo trudny temat, bo mamy światowy kryzys. Inwestorzy są bardzo ostrożni i znalezienie partnera, który wyłoży miliardy a nawet dziesiątki miliardów jest bardzo trudne. W obecnej sytuacji obawiam się, że nie znajdzie się taki partner – przyznał otwarcie Struzik.

11 komentarzy

 1. Mariusz dodano 13 lat temu

  Panie pośle a gdzie Pan był przez ostatnie 4 lata od wyborów??
  Powiem Panu gdzie, siedział Pan cicho i miał Siedlce głęboko gdzieś.
  A teraz, no fakt parę miesięcy do wyborów i trzeba się ujawnić, niech ludzie widzą że się interesuję, niech mnie wybiorą znowu, jak nie do Senatu to może do Sejmu się uda.
  Panowie pracuje się całą kadencję a nie ostatnie kilka miesięcy.

 2. siedlczanin dodano 13 lat temu

  "Zapytany przez nas o nazwiska posłów zaangażowanych w rozmowy wymienił: Czesława Mroczka, Stanisława Żmijana, Stanisławę Prządkę, Krzysztofa Tchórzewskiego i ministra Marka Sawickiego."

  To poseł Kozaczyński nie jest zaangażowany w rozmowy o autostradzie A2? Nieładnie z jego strony.

 3. Xaveri dodano 13 lat temu

  Brawo Panie i Panowie. Walczyć aż do skutku. Już teraz ruch tirów na A2 i na "19-stce" jest nie do zniesienia…

 4. ciekawy dodano 13 lat temu

  A co robi posel Kozaczyński?

 5. czytelnik dodano 13 lat temu

  Panie Jacku czy na Pana przypadkiem nie s..a Pan skrzywdzony niedostany do Sejmiku JOJO

 6. czytelnik dodano 13 lat temu

  a dlaczego do sejmu dostalo sie PO a nie JKM ktory ma najlepszy program wyborczy dla POLSKI

 7. Koza dodano 13 lat temu

  Kozaczyński siedzi cicho i może niech tak lepiej zostanie bo jeszcze coś zepsuje 🙂
  później przyjdzie żeby razem wstęgę przeciąć z resztą posłów 🙂
  Pozdrawiam

 8. Auto dodano 13 lat temu

  Brawo za inicjatywę Panie Krzysiu. Mam nadzieję, że nie chodzi o przebieg autostrady przez ZM Mościbrody, tylko tak ogólnie, to martwi się Pan o region siedlecki, a nie o swoje zakłady mięsne. Jakoś nie mogę w to uwierzyć?

 9. M60 dodano 13 lat temu

  Poseł Kozaczyński to i pisać nie potrafi ani czytać ,a teraz okazało się , że i mówić nie "umi". Ot nieodrodny wnuk niejakiego Nikodema D. Równie dobrze PO mogło na posła wystawić siedleckiego "Jacka" ..chociaż znany bardziej siedlczanom. Jeżeli chodzi o inwestycje w naszej okolicy to można spokojnie zapomnieć o jakiejkolwiek pomocy z "centrali PO" ..dlaczego ?? domyślcie się sami :)… no chyba za 4 lata coś zmieni z tym ,że nie na pewno.

 10. deny de vito dodano 13 lat temu

  Ktoś wybierał na pOsła p. J. Kozaczyńskiego więc miejcie do siebie pretensję

 11. terefere dodano 13 lat temu

  Kozaczyński jest do d…, pora skończyć z tym kolesiem. Mam nadzieję że nie będzie sie już ośmieszał i zrezygnuje z kandydowania gdziekolwiek. Poco nam taki nieudacznik.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?