SPIN

SPOŁECZEŃSTWO: Parking przy ul. Dreszera hitem You Tube’a

Beata Głozak wtorek, 18 stycznia 2011, 22:35 Siedlce, Wydarzenia
Kadr z filmiku umieszczonego na serwisie YT

Kadr z filmiku umieszczonego na serwisie YT

Dzisiaj przed godz. 19. osoba podpisująca się jako „Marla” przesłała nam wiadomość dotyczącą stanu miejsc parkingowych na terenie pawilonów Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego przy ul. Dreszera.

„Wiadomość z materiałem mało pochlebnym dla władz UPH” tak zatytułowana była wiadomość od „Marli”. Żeby zobrazować problem do informacji dodano link z serwisu internetowego You Tube. 15 stycznia został umieszczony na nim 2 – minutowy filmik nagrany podczas wyciągania samochodu z błota. Jak łatwo domyślić się  auto miało stać na… miejscu parkingowym uczelni.

Temat sprawdzimy w najbliższych dniach. Dziękujemy za informację.

Link z filmikiem, który odtworzono już niemal 12 tys. razy można obejrzeć tutaj

bg

8 komentarzy

 1. marla dodano 11 lat temu

  problemem są nie tylko miejsca parkingowe- powiedzmy ich stan (a właściwie brak); największy problem stanowi fakt parkowania aut na chodnikach na terenie pawilonów w sposób uniemożliwiający osobom niepełnosprawnym poruszanie się między budynkami; "umiejętne" parkowanie jest także standardem wśród wykładowców; chodnik to miejsce dla pieszych nie dla aut- ale to może tylko SM doraźnie wytłumaczyć chyba…

 2. b. dodano 11 lat temu

  Taaak… a w Siedlcach mamy mnóstwo niepełnosprawnych na wózkach. Gdzie oni są? Pytam się. Ja nie znam takich, ale są (jest jeden) widoczni w internecie, na forach czy w komentarzach.

 3. Paweł Wyrzykowski dodano 11 lat temu

  Na UPH (chodzi mi teraz o pawilony przy ul. Dreszera) studiuje wielu studentów poruszających się na wózkach, np. dzisiaj z jednym minąłem się przy wejściu do jednego z pawilonów. Parkowanie na chodnikach jest uciążliwe dla pieszych, którzy na ulicy mają kałużę, a między krzakami a samochodem może pół metra i najwyżej jedna osoba może się zmieścić – ale wózek nie… Na szczęście mają jeszcze specjalne samochody, które transportują wózki niemal pod drzwi pawilonu, ale kiedy trzeba przejechać z jednego do drugiego między zajęciami, nie jest już tak kolorowo.

  Rozumiem właścicieli samochodów – boją się parkować z dala od "baraków", w tamtym błocie, często też nie ma po prostu innych miejsc. Problem po prostu jest, a dopełnia go jeszcze ten płynny syf, który nie może spłynąć do kanalizacji.

 4. phi dodano 11 lat temu

  Skoro zwykła ludzka empatia nie przemawia za tym, że są osoby, którym należy ułatwić życie, to może statystyki przemówią do osób mających horyzont intelektualny na czubku własnego nosa: jeżeli chodzi o UPH studenci z dysfunkcją narządu ruchu liczą 103 osoby. Wielu z nich ma zajęcia na Dreszera. Może jednak warto coś dla nich zrobić??

 5. wózkowy dodano 11 lat temu

  biorąc pod uwagę stan chodników na dreszera dużo lepiej jeździ, chodzi się marlo osobom niepełnosprawnym po ulicy! dziękuję za wsparcie ale dam sobie radę!

 6. m** dodano 11 lat temu

  Ja znam kilka osób niepełnosprawnych, i wiem z rozmów z nimi, jak ciężko jest im dostać się do pawilonów kiedy na chodnikach stoją samochody, a na drodze dojazdowej są ogromne kałuże, więc jeżeli nie znasz sytuacji, to proszę nie komentuj w ten sposób….

 7. wózkowy dodano 11 lat temu

  Jesteś bezczelna – ja nie znam sytuacji!!!!!!!

 8. m** dodano 11 lat temu

  Moja wypowiedź odnosiła się do osoby o nicku "b."

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?